Hafofest se vrátil do svého rodného M-Klubu

15. 6. 2020 · 2 minuty čtení · 17 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Spousta dobrého jídla a pití, pohodová atmosféra, úsměvy na tvářích a rozmanitý kulturní program. Oblíbený mikrofestival Hafofest se vrátil do rodných prostor M-Klubu na Herbenově ulici, odkud se na dva roky přesunul na myslivnu kvůli rekonstrukci budovy Pavučiny. A návrat domů všichni přítomní náležitě oslavili. 


Omezení z důvodu šířící se pandemie se dotkla více či méně všech kulturních akcí. Mezi jednu z nich patří také tradiční hustopečský Hafofest, který, aby mohl proběhnout, musel přistoupit na některá nutná opatření. „Pro nás to znamenalo, že jsme to museli posunout až na červen, než nám povolili určité množství lidí, opatření tady máme takové, že musíme mít ve vnitřních prostorách roušky, měli by být rozestupy, dezinfekce, a vše, co je důležité, abychom tady mohli fungovat,“ upřesňuje seznam opatření Eva Fuxová, jedna z pořadatelů festivalu.

Horkou novinkou letošního ročníku byly znovupoužitelné kelímky s vlastním logem Hafofestu. „Máme nicknacky, které se musí vymývat, máme tedy i klasické jednorázové kelímky. Letos bohužel nemůžou být krýgle kvůli tomu, aby se nám tady nešířil ten vir, ale nějak to tady zvládáme,“ dodává informace Adéla Fuxová.

Jak už je zvykem, i letos byl program opravdu bohatý a rozmanitý. Četlo se, tančilo, hrálo, jedlo i pilo, ale především se zpívalo. Letos se o hudební čísla postaralo celkem 6 kapel. „Máme tady jak nové kapely, tak kapely, které už tu byly. Pro nás je hlavně důležité, aby vynikly i novější kapely, protože hrají jen za cestovné,“ doplňuje Adéla Fuxová.

Mezi účinkující stálice už neodmyslitelně patří také břišní tanečnice Friday Dancers nebo divadelní spolek Kabaret Sauvignon, který i letos vystoupil s hořkosladkým satirickým představením. A nenudily se ani děti. Svou energii mohly vybít při žonglovacím workshopu.

Kromě toho, že akce vůbec mohla proběhnout, byli pořadatelé vděční ještě za jednu věc – a to tu, že se z Myslivny mohli přesunout zpět do známých prostor svého milovaného M-klubu. „Určitě tam byly ty prostory větší, ale Hafofest prostě patří sem, protože se tady zrodil. Ta duše je tady,“ notují si a potvrzují ženy Fuxovy. -slam-

odebírejte přes RSS