Hafofest se vrátil k punkovým začátkům

11. 4. 2022 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Na letošní ročník oblíbeného hustopečského mikrofestivalu byste asi své děti nevzali. Po letech širokého spektra aktivit pro celé rodiny se pořadatelé vrátili k ryze punkové podstatě akce. Ostatně v téhle podobě se před lety Hafofest zrodil.


Po roční odmlce se do hustopečského M-klubu vrátil mikrofestival Hafofest, který již téměř deset let nabízí návštěvníkům rozmanité multikulturní zážitky. „My jsme letos hodně zvažovali, jestli a v jaké podobě Hafofest uspořádat. Je to hodně organizačně náročné a vlastně jsme si nebyli jistí, jestli máme po covidové pauze tu chuť se do organizace pustit. Nakonec jsme se shodli, že tu akci chceme, ale už ne tak obsáhlou, jak byli návštěvníci poslední pár let zvyklí,“ vysvětluje jedna z organizátorek Veronika Fuxová.

Hafofest chtěl totiž v posledních ročnících zaujmout širší publikum a nabízel dokonce i program pro rodiny s dětmi. „Byl to opravdu pestrý program a bylo to fajn, ale letos jsme si to udělali hezký hlavně sami pro sebe,“ usmívá se Fuxová.

Pod tímto pojmem si pořadatelé představují spíše uvolněný punkový program s dostatkem jídla a hlavně pití. Hlavní roli pak letos hrála hudba. „Měli jsme tu letos taneční vystoupení Friday dancers, ale jinak je to jenom o hudbě. Hráli tu Borbora Hora, Hádej kro?, Irská hudební session, Morwëna nebo Lord Scull,“ vyjmenovává Fuxová.

Nechyběla ani nabídka rozmanitých drobností na památku. „My tu nabízíme náramky, veganský tyčinky, nášivky, náhrdelníky. Většina těch věcí je recyklovaná a lidem se to líbí, tak jsme šťastný,“ pochlubila se prodejkyně Alžběta Černá.

A protože Hafofest se každoročně pyšní originálními tričky, nemohli jsme se nezeptat na ty letošní. „Letos nám trička malovala zpěvačka Barbora Hora, která k našemu datlovi na zádech přimalovala na hruď holubi. A proč? protože jsou to nejlepší posluchači,“ směje se Fuxová. -slam-, -nov-

odebírejte přes RSS