Házená na Nádražce dává dětem do těla

16. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport
Házená Legata Hustopeče je před koncem podzimní části sezony na roztrhání a její tréninky se těší velké oblibě zejména u dětí. V tělocvičně Základní školy Nádražní mohou do umění házené nahlédnout všechny děti, které mají rády pohyb.


Zdejší přípravka je stále otevřená každé pondělí a pátek odpoledne. „Jsme tu pro děti zhruba od pěti let, které už dokáží chvíli udržet pozornost. Jinak je to pro všechny typy dětí, děláme atletiku, sportovní hry, gymnastiku,“ představila skupinku trenérka Jaroslava Kostrhounová.

Děti se během tréninku rozcvičují, posilují, trénují rychlost i postřeh, a hlavně se učí týmové práci. Většinu disciplín absolvují jako tým nebo minimálně po dvojicích. Občas však už vyjedou i na házenkářské turnaje. „Děti si na samotnou hru troufnou, protože se hraje po pěti hráčích, takže děti střídáme a šanci dostanou ti zkušenější i začátečníci. Čichnou si tak k závodní atmosféře a baví je to,“ doplnila. 

Že je házená opravdu komplexní hra, dokazuje fakt, že sama trenérka Jarka Kostrhounová, není hráčka házené. „On sama sice házenkářka není, ale je z házenkářské rodiny, kdy manžel i synové jsou aktivní v našem klubu. Ona sama má velmi blízko ke sportu, navíc je to učitelka na Nádražce, takže jsme to takhle pěkně spojili dohromady a klape to,“ pochválil kolegyni trenér mužů Petr Semerád.

Vedení Legaty doufá, že se se mezi šedesátkou dětí, které jednotlivé tréninky navštěvují, najde budoucí hvězda starších kategorií, které aktuálně bojují o své místo v tabulkách. „My jsme zhruba před dvěma lety kompletně obměnili tým, kdy i mezi muži nám hrají osmnáctiletí kluci, takže čekáme, až nám dorostou generace. Ale vedou si dobře, stejně jako žáci, kteří jsou uprostřed tabulky. A uvidíme co přinese jarní část, potažmo další roky,“ usmívá se Semerád. -nov-

odebírejte přes RSS