Házenkáří se utkají s extraligovým Brnem!

26. 10. 2021 · 2 minuty čtení · 6 fotografí · 1 video
Téma Sport
Házená je sport, který k Hustopečím patří stejně tak neodmyslitelně jako víno nebo mandloně. Mužská skupina se už roku 2017 drží v 1. lize. Po náročném covidovém roce a půl a nucené pauze však zažívá útlum a musí se vypořádat i s neúspěchy, které ke sportu někdy patří.


Mužstvo Legaty Hustopeče známe jako úspěšné bojovníky házené, kteří se řadí do šestnácti nejlepších klubů v České republice. V letošní soutěži se jim však zatím příliš nedaří. V minulém roce došlo z důvodu nařízení vlády ke zrušení veškerých zápasů kolektivních halových sportů a také tréninků. Přesto však hráči zůstali házené věrni, což trenéry velice těší. Legatu kromě ztraceného roku tíží také nedostatek sportovních prostor, které nutně potřebují ke kvalitnímu trénování. „Co se týká technického zázemí, je to takové složitější. Ty tréninkové jednotky moc nemáme, je to tím, že ta hala je využívána i jinými sportovci, což je pro nás znamená, že těch tréninků moc nemáme a pak je to vidět na výsledcích,“ svěřuje se trenér klubu Petr Semerád.

Posuny v tabulce směrem dolů však nezapříčinil pouze nedostatek tréninků. Podepsala se na tom také nová sestava mužstva. „My jsme věděli, že nám odešli klíčoví hráči, kteří dávali góly a tvořily hru. Teď jsme je zaměnili za mladší dorostence, kteří se nám vrátili po několika letech do klubu, naši odchovanci, což je taky super. Naším hlavním cílem je teď udržet si tu první ligu, abychom mohli příští rok vytvořit nový tým a zapracovat mladší hráče,“ plánuje Semerád.

Trenéři jsou se svými svěřenci spokojeni, přesto se ale nebrání přílivu nových sportovních nadšenců a nadějných adeptů a rádi někoho takového ve svém klubu přivítají. „Kdo by chtěl, určitě může přijít na naše tréninky minižáků, které probíhají v pondělí a v pátek na Základní škole Komenského, kde máme přípravku. Tam jsou noví členové už od první třídy, už těm se snažíme vytvářet nové podmínky pro to, aby mohli sportovat, a když máme možnost, tak s nimi jezdíme i na turnaje minižáků,“ nabádá k přidání se do klubu trenér. Tréninky minižáků probíhají v pondělky a pátky od 15:15 do 16:15.

Další zápas v rámci prvoligové tabulky čeká muže už tuto sobotu ve Dvoře Králové. Na domácí půdě si ale zahrají 5. listopadu s extraligovým Brnem v 19:30, a to v soutěži o Český pohár mužů, kdy budou hustopečští hráči bojovat o zařazení do 8 nejlepších týmů České republiky. Tak je přijďte podpořit a užít si tu pravou sportovní atmosféru! -slam-

odebírejte přes RSS