HELPDAY pomáhal na Penzionu

27. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

Kolem třiceti zaměstnanců hustopečské firmy Norma Group pomáhalo už potřetí se zvelebováním města v rámci jejich dobročinné teambuildingové akce Help Day. „Jedná se o celosvětovou událost naší společnosti. Po celém světe máme 35 výrobních závodů a každý v tomto týdnu pořádá nějakou dobrovolnickou činnost,“ vysvětlil jednatel společnosti Vladimír Smolka. 


V minulých letech pomáhali dobrovolníci například s natíráním prolézaček a stájí na Pavučině, nebo s natíráním bednění na hřišti Lipová či s odstraňováním náletových dřevin. „Děláme to proto, že chceme dávat něco svému okolí a pěstovat dobré sousedské vztahy,“ doplnil Smolka. 

V tomto roce se dobrovolníci sešli v Penzionu, kde malovali dvě patra chodeb a nabídli obyvatelům, že jim vymalují jejich bytovou jednotku. Tuto možnost nakonec využila devadesátiletá seniorka. Účast zaměstnanců na akci byla dobrovolná. „Letos jsme museli zredukovat počet zaměstnanců, protože máme mnoho zakázek. Věřím, že příští rok se nás opět zapojí víc,“ dodal Smolka. 

Vedení města pomoc místní firmy velmi vítá. „Jsme rádi, že se jejich činnost tentokrát obrátila sociálním směrem a mohli jsme je požádat o vymalování těchto prostor. Dokonce už zvažujeme spolupráci pro příští rok,“ uzavřela starostka Hana Potměšilová. -ves-

odebírejte přes RSS