Slavnosti mandloní a vína vypuknou za měsíc!

18. 2. 2019 · 2 minuty čtení · 1 fotografie

Uplynulý víkend byl příslibem jara, které v plné síle vypukne za měsíc. A kde jinde vítat jaro než v Hustopečích na Slavnostech mandloní a vína v sobotu 23. března? Těšit se můžete na nabitý program a skvělé jídlo a víno.

Nejlepší mandlové speciality
Část Dukelského náměstí se od 9.00 do 17.00 promění v jednu velkou gastrozónu se stánky plnými skvělých chutí a úžasných vůní. Svá nejlepší jídla zde představí vybrané restaurace a bistra a opět si buďte jistí, že všechny pokrmy budou mít společného jmenovatele - mandli! Degustační menu přímo na náměstí nabídne pět restaurací, další občerstvení bude čekat přímo u rozhledny v mandloňovém sadu nebo v místních restauracích.

Kuchařské show
Ve třech blocích, v 10.00, 12.10 a 15.20 hodin, se na pódiu na Dukelském náměstí návštěvníkům představí šéfkuchař a moderátor pořadu Život z pánve Petr Erin Kováč. Pro návštěvníky vymyslí několik nových mandloreceptů a představí vítěze soutěže o nejlepší mandlový dezert! (Chcete taky soutěžit? Přihlašování startuje 1. března na www.slavnosti-mandloni.cz)

Otevřené sklepy
Do slavností mandloní se s chutí zapojují i místní vinaři. Od rána pro vás otevřou své vinné sklípky a nabídnou vám nejen svá nejlepší vína, ale i občerstvení a zábavu do pozdních večerních hodin. Vína honosící se titulem Hustopečské městské víno ochutnáte přímo na náměstí a ve Stálé vinařské expozici v domě U Synků, na jehož nádvoří budou nabízet svá vína i další vinaři.

Vycházky k mandloním
Do mandloňových sadů, kterým dominuje rozhledna, se můžete vydat třemi trasami. Nejkratší cesta Po stopách mandličky je dlouhá cca 7 km a čekají vás na ní čtyři soutěžní a dvě občerstvovací stanice. Úkoly budou pestré, připravily je hustopečské spolky. Středně dlouhá trasa Skořápkovaná má cca 10 km a je určená pro rodiny se staršími dětmi. Kromě úkolů a občerstvení, které má společné s nejkratší trasou, zde budou ukryté čtyři kešky s úkoly. Nejdelší, cca 18 km vycházka Napříč historií je určená pro zdatné turisty. Jedná se o komentovanou procházku s průvodcem, společný start je v 10.00 hodin od sportovní haly. Kterou si vybere vy?

Mnoho dalšího…
Odpolední zábavu na Dukelském náměstí rozproudí swingové melodie kapely Eager Swingers a rytmické figury s prvky rocku, folku a jazzu v podání Tomáše Kočka a jeho orchestru. Pro děti budou připravené mandlové dílničky, pro vyhladovělé soutěž jedlíků, dojde také k pokusu o zdolání rekordu

Předprodej a prodej vstupenek
Vstupenky jsou v předprodeji od 1. února. Koupíte je v Turistickém informačním centru v Hustopečích nebo přes portály Ticketstream a Smsticket. Ceny v předprodeji: dospělí 80 Kč, studenti a důchodci 50 Kč. Vstupné na místě: Dospělí 100 Kč, studenti a důchodci 50 Kč. Děti do 15 let mají vstupné zdarma.
Vstupné zahrnuje vstup na Dukelské náměstí s bohatým kulturním i gastronomickým programem, také na nádvoří domu U Synků, kde je také připravený program a vinaři, a na mandlové tvořivé dílničky v zázemí kostela sv. Václava. Vstupné nezahrnuje startovné na vycházky k mandloním, které stojí 50 Kč a platí se na startu vycházek, u sportovní haly. 

www.slavnosti-mandloni.cz

-ves-

37808

odebírejte přes RSS