Hlasujte v anketě Sportovec roku 2024 města Hustopeče

10. 1. 2024 · 8 minut čtení
Téma Sport

Sportovní komise vyhlašuje anketu Sportovec roku 2023 města Hustopeče, do kterého se můžete zapojit i Vy. Má některý sportovec, naděje a kolektiv vaše sympatie? Dejte jim svůj hlas a účastněte se tak losování o hodnotné ceny. Sportovec, sportovní naděje nebo kolektiv, který obdrží nejvíce hlasů, získá ocenění Cena veřejnosti v kategorii jednotlivec, naděje a kolektiv.

PODMÍNKY HLASOVÁNÍ:

  • ·        Anketu vyhlašuje Sportovní komise RM Hustopeče.
  • ·        Termín hlasování je do středy 24. ledna 2024 do 15:00 hodin.
  • ·        Hlasy, které obdržíme po tomto termínu, nebudou započítány.
  • ·        Každý může v anketě hlasovat pouze jednou /hrajte fair play/.
  • ·        Každý může přiřadit pouze 1 hlas v kategorii jednotlivci, 1 hlas v kategorii naděje a 1 hlas v kategorii kolektiv.
  • ·        Je nutné uvést údaje: jméno a příjmení, e-mail a telefonní číslo hlasujícího.
  • ·        Pokud se e-mailové adresy nebo telefonní čísla budou shodovat, nebudou takové hlasy do ankety započítány.

HLASOVACÍ FORMULÁŘ ZDECena veřejnosti: KATEGORIE JEDNOTLIVCI

Paulík Štěpán - TJ Agrotec Hustopeče z.s. - atletika

Mistrovství ČR -  7.místo v hodu oštěpem v kategorii dorostu, 2.místo na Mistrovství Moravy a Slezska, Krajský přeborník Jihomoravského kraje. V žebříčku ČR mu patří 5. místo za výkon 65,54 m, člen širší reprezentace ČR.

 

Pekaříková Amálie – TJ Agrotec Hustopeče z.s. - atletika
Mistrovství ČR – 9.místo ve skoku dalekém dorostenek, 10. místo na Mistrovství Moravy a Slezska3.místo v krajském přeboru Jihomoravského kraje, v žebříčku ČR je na 14.místě, oddílový rekord ve skoku dalekém 5,45 m, dvojnásobná okresní přebornice v dálce a výšce.

Sůkal Vojtěch - L.F.Club Karate Hustopeče 
Účastník Mistrovství světa World Karate Federation – Budapest 2023, kata team, 3. místo na Mistrovství ČR všech stylů 2023 kata muži U21, 2. místo Hungarian Open Grand Prix 2023 kata muži U21, 3. místo Eurocup Zell Am See 2023 kata muži U21, 3. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu  kata muži Belgie 2023, 3. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu kata team Belgie 2023, 1. místo Národní pohár ČSKe kata muži U21.

Štrof Vojtěch  - TJ Agrotec Hustopeče z.s. – stolní tenis
Nejlepší hráč A družstva mužů 1. ligy. V současné době je z hlediska úspěšnosti na 4. místě ze všech hráčů hrající 1. ligu. Nejlepší hráč Jihomoravského kraje.

Tinc Dan - FC Hustopeče
Opora A týmu mužů FC Hustopeče, druhý nejlepší střelec soutěže

Chorvát Dominik FC Hustopeče

Nepostradatelná součást A týmu mužů FC Hustopeče, věkem ještě dorostenec

 

Podéšťová Radka Fakultni klub Brno – plavání Hustopeče, z.s.

Na letním Mistrovství ČR vybojovala ve finále 6.místo v disciplíně 200m prsa, v disciplíně 100m prsa ji těsně unikla semifinálová účast a celkově skončila 17. Semifinálovou účast naopak vybojovala na 50m prsa a skončila celkově na 13.místě. Z minulého roku si v zimě z MČR přivezla finálové účasti v disciplínách 200m prsa a 100m prsa, které proměnila v konečné 5. a 6. místo.Kromě výsledků na MČR se pravidelně účastní a sbírá i finálové účasti v závodech Českého poháru; úspěšně startuje na mezinárodních závodech v zahraničí, kde se jí také podařilo vybojovat několik finálových účastí. Na jaře startovala na tradičním výborně obsazeném klání ve Vídni, kterého se účastnilo na 850 plavců z několika zemí světa. Kromě několika finálových účastí si z něj odvezla 3.místo v disciplíně 100m prsa. Svými výkony se kvalifikovala ke startu na mezinárodním Mistrovství Irska, kterého se zúčastnilo 1200plavců z několika zemí světa;  zdejší vystoupení ozdobila několika finálovými účastmi, které proměnila v 5., 6. a  8. místo v prsařských disciplínách, a navíc pak ještě 10. v doplňkové disciplíně 200m motýlek; svým výkonem se podílela na bronzovém umístění dívčí štafety v disciplíně 4x100m polohově.

 

Svobodová Lucie Fakultní klub Brno – plavání Hustopeče, z.s.

Největším úspěchem uplynulého roku jsou 7. a 8. místo na letním Mistrovství ČR juniorů. Vybojovala je v disciplínách 50m a 100m motýl. Zimním Mistrovství ČR se koná po uzávěrce nominací v termínu 14.-17.12.2023 v Plzni. Z minulého roku si v zimě z MČR přivezla  hlavně první zkušenosti ze soubojů mezi juniory a dospělými. Kromě výsledků na MČR se pravidelně účastní a závodů Českého poháru, v nichž se jí občas i přes zatím juniorský věk, daří vybojovat účast ve finálových bojích, které jsou bez věkového rozlišení pro dospělé a juniory společně – z Prahy si dokonce přivezla 2 bronzové medaile; úspěšně startuje na mezinárodních závodech v zahraničí – např. Vídeň, kde se probojovala do finálových klání. Svými výkony se kvalifikovala ke startu na mezinárodním Mistrovství Irska, kterého se ale nakonec z rodinných důvodů nemohla účastnit.

 

 

Cena veřejnosti: KATEGORIE NADĚJE

Krůza Vít - Atletika – TJ Agrotec Hustopeče z.s. (ročník 2008)

Na Mistrovství ČR vybojoval se svými kolegy postupně 6.místo (4x200 m v hale), 7.místo (4x60 m) a 8.místo (4x300 m). Ve štafetě 4x200 m v hale získal zlatou medaili na Mistrovství Moravy a Slezska a v běhu na 60 m překážek byl desátý. Je krajským přeborníkem ve štafetě na 4x60 m a držitelem bronzové medaile v běhu na 60 m překážek. Člen reprezentace Jihomoravského kraje (reprezentoval kraj na mezikrajovém utkání) je stabilní oporou okresních štafet na tratích od 60 do 300 m. V jeho nejsilnější disciplíně 100 m překážek mu patří v krajském žebříčku 3.místo (v ČR 31.místo)

 

Tančinec Jan – TJ Agrotec Hustopeče z.s. (ročník 2008)
Na Mistrovství ČR vybojoval ve skoku vysokém 8.místo a byl jedním z nejlépe bodujících členů družstva, které skončilo na Mistrovství ČR na 5.místě Na Evropských hrách mládeže skončil na 4.místě. Člen reprezentace Jihomoravského kraje (reprezentoval kraj na mezikrajovém utkání) patří mezi nejlepší výškaře kraje i republiky. V krajském žebříčku mu patří 3.místo (v ČR 12.místo).

Málková Michaela – Fakultní klub Brno – plavání Hustopeče, z.s. (ročník 2008)

Od ledna 2023 přešla do juniorské kategorie –na letním MČR juniorů vybojovala 10.místo ve své oblíbené disciplíně 200m motýl. Pravidelně se účastní závodů Českého poháru, v nichž zatím díky svému věku hlavně sbírá zkušenosti a posunuje svoje osobní rekordy. Pravidelně se účastní kvalitně obsazených mezinárodních závodů – např. Vídeň. V létě se Míša účastnila společně s dalšími, kteří splnili kvalifikační limity, Mezinárodního mistrovství Irska, kde si vybojovala ve své věkové kategorii několik finálových účastí – na 1500m kraul se umístila na 7.místě; na 200m motýl byla 5. a v posledních metrech disciplíny 400m polohově nakonec vybojovala 3.místo; svým výkonem se podílela na bronzovém umístění dívčí štafety v disciplíně 4x100m polohově. Na podzimních závodů v Berlíně si přivezla 6.místo na 200m motýl. Svého dosud největšího úspěchu dosáhla Míša ještě jako žačka na zimním Mistrovství ČR 2022 v disciplíně 200m motýlek, kdy se umístila na nádherném 5.místě; tento výsledek doplnila ještě dvěma dalšími umístění do 15.místa- 400m polohový závod a 800m volný způsob.

 

Dreits Anastasiia - Stolní tenis –TJ Agrotec z.s. (ročník 2008)
Stolní tenistka, která se stala krajskou přebornicí v kategorii do 17. let.

Škňouřil Jakub – ŠK Hustopeče (ročník 2009)
Vítěz 10 turnajů v kategorii žáků do 15 let (mimo jiné Brno, Praha a 2 x vítěz na Slovensku). Na Czech Open skupina „C“ dospělí v Pardubicích 2.místo z 236 účastníků. Okresní přeborník žáků, v krajském přeboru žáků do 14 skončil na 6.místě. Startuje v soutěžích družstev dospělých.

Macálka David - FC  Hustopeče (ročník 2009)
Hráč FC Hustopeče, I.třída starších žáků Jihomoravského kraje, v současné sezóně je s 27 vstřelenými góly nejlepším střelcem soutěže

Brzobohatý Michal - L.F. Club Karate Hustopeče (ročník 2009)
3.místo na Mistrovství ČR všech stylů 2023 kata dorostenci, 1. místo na Mistrovství ČR Karate Goju ryu 2023 kumite dorostenci -57kg, 2. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu Belgie 2023 kata dorostenci, 2. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu Belgie 2023 kata team dorostenci, 1. místo Mistrovství Evropy Karate Goju ryu Belgie 2023 kumite -55kg

 

Cena veřejnosti: KATEGORIE KOLEKTIV

Atletika - TJ Agrotec Hustopeče z.s. – st. žactvo / Trenéři: Zbyněk Háder,  Petr Pláteník/
V roce 2023 se družstvo starších žáků stalo Přeborníkem Jihomoravského kraje a vyhrálo i Mistrovství Moravy a Slezska. Díky těmto výsledkům, se probojovalo do finále Mistrovství ČR, kde skončilo na 5.místě. To je nejlepší umístění v této věkové kategorii v historii okresu Břeclav. Družstvo starších žákyň vyhrálo krajskou skupinu Jih a probojovalo se do finále Krajského přeboru, kde skončilo na 3.místě. Přes semifinále se pak probojovalo až do finále Mistrovství Moravy a Slezska, kde skončilo celkově na 10.místě. Družstvo okresního výběru vedou hustopečští trenéři Petr Pláteník a Zbyněk Háder a hustopečští atleti tvoří přibližně polovinu družstva (u děvčat dokonce více jak polovinu). Na úspěchu družstva staršího žactva se podíleli i další trenéři z Hustopečí.

Volejbal - TJ Agrotec Hustopeče z.s. –  U14  / Trenérka: Machová Tereza/
3.místo v Poháru sedmých tříd Jihomoravského kraje, smíšené družstvo s převahou děvčat se neztratilo mezi 24 týmy hrající tuto soutěž, po celou sezónu mělo družstvo stabilní výkonnost, ve finálové osmičce, kde se probojovaly jen dva smíšené týmy si proti chlapeckým týmům vedlo velmi dobře a zaslouženě vybojovalo třetí místo. 

FC Hustopeče – U9  / Trenér: Tomáš Létal/
Novoroční turnaj Ivančice 4.místo, Hustopeče Cup II. 2.místo, turnaj Ivančice 1.místo, Vobůrka Cup 1.SC Znojmo 4.místo, STAREZ CUP U8 TCM Brno Zbrojovka finále 3.místo, turnaj obce Popůvky 1.místo(turnaj určen pro o rok starší dětiJ), PLANEO CUP U9 I.předkolo 1.místo(postup mezi 64 TOP týmů v ČR, STAREZ CUP U9 TCM Brno Zbrojovka I.kolo 1.místo, Halový turnaj U9 Hustopeče 2.místo, Krajský přebor přípravek JMK 8.vítěžství 1 remíza 3 prohry.

FC Hustopeče – starší žáci / Trenéři: Aleš Rojka, Petr Stehlík/
V sezóně 2022/2023 skončili těsně na druhém místě I.třídy Jihomoravského kraje. V jarní části soutěže, tedy v roce 2023 pouze jednou remizovali, jinak všechny zápasy vyhráli. 

Stolní tenis – TJ Agrotec Hustopeče z.s. – starší žáci / Trenér: František Hanák/
Vítězství v okresním přeboru I.třídy.

ŠK Hustopeče A / Trenér: Lukáš Kuchynka/
Vítězství v Krajském přeboru Jihomoravského kraje I.třídy a postup do 2.ligy Šachového svazu České republiky

Volejbal – TJ Agrotec Hustopeče z.s. – U20 / Trenér: Jakub Švásta/
10. místo krajského přeboru Jihomoravského kraje v kategorii U20, většina týmu by mohla hrát v kategorii U18, i tak se tým v této věkové kategorii neztratil.

Stolní tenis – TJ Agrotec Hustopeče z.s. „A“ družstvo muži / Trenér: Marian Preiss/
5. místo v 1.lize mužů ( druhá nejvyšší soutěž v České republice ), nejlepší mužstvo Jihomoravského kraje

Poznámky: Potvrzením souhlasu a zapojením se do ankety Sportovec roku 2023 města Hustopeče - vyjadřujete svůj souhlas s podmínkami ankety a souhlasíte se zpracováním osobních údajů (v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů) ke zpracovávání a uchovávání svých osobních údajů po dobu nezbytně nutnou k vyhodnocení této ankety. Tyto údaje budou sloužit POUZE k vyhodnocení ankety. Po vyhodnocení ankety budou osobní údaje TRVALE odstraněny. Na základě uvedených údajů budete informováni o případné výhře (losování hlasujících ankety proběhne pověřenými osobami při předávání ocenění sportovcům na radnici v Hustopečích, na základě losování obdrží 3 hlasující zajímavé ceny)

HLASUJTE ZDE!

 

odebírejte přes RSS