Hlídačka opět pomáhá. Zapojte se i vy!

20. 10. 2020 · 2 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Z města

Dobrovolnická iniciativa Hlídačka, kterou již na jaře zřídila organizační složka Marketing a kultura města Hustopeče a následně převzal do správy Sociální odbor přes léto tak trochu hibernovala. S druhou vlnou pandemie se však samovolně aktivovala a opět si zde členové mohou vzájemně vypomáhat.


Hlídačka města Hustopeče je jedna z mála podobných iniciativ, která byla zachována i po skončení první vlny pandemie. I když poptávky po pomoci se v ní přes léto prakticky neobjevovaly. „Je to služba města Hustopeče, která sbírá na jedné straně dobrovolníky a na druhé straně ty, kteří pomoc potřebují. Většinou jsou to tedy senioři a rodiny s dětmi. Přes léto iniciativa tak trochu spala, žádné poptávky pomoci se tu neobjevovaly, ale s příchodem právě té druhé vlny už se tam opět nějaké objevují, třeba zrovna včera jsme zprostředkovali pomoc zdravotně postižené osobě,“ popisuje službu a její obnovu vedoucí Sociálního odboru města Hustopeče, který ji má na starost.

S druhou vlnou pandemie se facebooková skupina samovolně opět rozjela a pomoc zde již začaly hledat i maminky, které potřebují doučování či hlídání dětí. Pro seniory nebo pro ty, kteří nemají účet na sociálních sítích je skupina spojena i se zvláštní telefonní linkou. „Funguje to na tom principu, že na facebooku máme skupinu dobrovolníků a pokud se objeví nějaký požadavek, tak tady v té skupině najdeme konkrétního dobrovolníka, který pomoc zajistí,“ vysvětluje Laz. 

Zatímco přímo ve skupině mohou lidé hledat pomoc v podstatě bez omezení, telefonní linka je aktivní ve vybraných hodinách. „Linka s telefonním číslem 702 155 022 je aktivní v pondělí a středy od 8 do 17 hodin, ostatní pracovní dny od 8 do 14 hodin.“

Iniciativa má a bude mít v Hustopečích své místo i nadále. „Už na jaře se ta služba osvědčila. Těch případů sice nebylo mnoho, což dokazuje, že máme dobré síto sociálních služeb či rodinných vazeb, ze kterých ale vždycky někdo vypadne, kdo se ocitne bez pomoci. Určitě je dobře, že tuto službu máme a věřím, že najde uplatnění i mimo vlny koronaviru,“ doufá Laz.
-nov-

odebírejte přes RSS