Hodnotili uplynulý rok i rekonstrukci rybníka

11. 1. 2022 · 1 minuta čtení · 10 fotografí · 1 video
Téma Z města

V říjnu loňského roku zahájilo Povodí Moravy nákladnou opravu hráze předního hustopečského rybníka. Zatím došlo k vypuštění vody, odlovu ryb a vykácení ochranného a stavebního pásma kolem staveniště. Další práce budou pokračovat na jaře. Nejen o dlouho očekávané opravě diskutovali členové místního rybářského svazu na své členské schůzi.


Okolí předního hustopečského rybníka se mění v jedno velké staveniště. Po vypuštění vody a odchytu ryb zde Povodí Moravy ještě před Vánoci začalo s kácením ochranného pásma a vytyčováním trasy pro vývoz sedimentu ze dna nádrže. S příchodem prvních teplých dnů bude zahájena samotná oprava hráze. 

Nejen o rekonstrukci rybníka diskutovali členové místní rybářské organizace, kteří se v neděli 9. ledna sešli na členské schůzi. Hodnotili celý uplynulý rok. „Za rok 2021 se podařilo spoustu věcí. Pořádali jsme dětské rybářské závody tady v Hustopečích a před zahájením rekonstrukce jsme vylovili a odvezli do okolních revírů všechny ryby. Koncem roku jsme vytvořili čtyři nové rybářské stráže s rozšířenou působností. Dneska na schůzi mohou členové odevzdat i povolenky za rok 2021. Nové povolenky pak mohou zakoupit v prodejně rybářských potřeb,“ shrnul hlavní body programu předseda organizace Roman Smutný. 

Přestože je hustopečský rybník v rekonstrukci, činnost svazu tím nekončí. „Naše činnost určitě pokračuje. Máme náhradní rybník ve Starovicích, kde se uskuteční i dětské rybářské závody. Máme revíry a spolky ještě ve Strachotíně, Šitbořicích a Boleradicích, takže práce je dost. Jenom v Hustopečích a okolí máme asi 320 členů, přibývají nám i děti, které se stále mohou hlásit do kroužků,“ zve malé rybáře předseda.

Oprava hráze rybníka by měla být dokončena v listopadu tohoto roku. „Těšíme se moc, ale nikdo neví, jak to bude s přítokem vody, takže jsme ve velkém očekávání,“ krčí rameny Smutný. -nov-


odebírejte přes RSS