Hoďte se do gala, plesová sezóna začíná!

8. 1. 2020 · 2 minuty čtení · 4 fotografie · 2 videa
Téma Kultura

S novým rokem přichází sezóna plesů, bálů a tancovaček. V Hustopečích ji o druhém lednovém víkendu zahájí krojové plesy Hustopečské chasy.

V sobotu 18. ledna pořádá svůj Coutry a tentokrát i rock bál spolek Všehoschopných. Čeká vás zábavný program, taneční vystoupení i bohatá tombola. 


Hustopečské vinařské bratrstvo zve na Ples vinařů a přátel vína v pátek 24. ledna. „Těšit se můžete na parádní zábavu s dechovou hudbou Stříbrňanka a kapelou Šarže 54. Nebude chybět bohatý a chutný košt vín místních i přespolních vinařů, káva z nedaleké pražírny ani dezerty cukráře Martina Beránka. Letošní novinkou budou hosté z pořadu Star dance 2019,“ prozradila Hana Pregrtová z bratrstva.

50394

O dva dny později se budou bavit hlavně děti. Farníci chystají na neděli 26. ledna v sále pod kostelem tradiční maškarní karneval. „Od tří hodin odpoledne na děti čeká spousta zábavy, tančení, máme připravené různé soutěže, budeme tu mít skákací hrad, občerstvení a na závěr bude samozřejmě také tombola, ze které si každý něco odnese. Tak všichni přijďte a pomozte zvířátkům postavit Archu!“ pozval hlavní pořadatel Petr Najman.

50393

Další ples začne ve společenském domě v pátek 7. února v osm hodin večer. Parlament Gymnázia T.G. Masaryka v Hustopečích pořádá 56. výroční ples na téma Alenka v říši divů.
„Barvami plesu jsou modrá, zelená a bílá, takže i v tomto kontextu můžete využít své kostýmy a oblečení. K tanci a poslechu bude hrát kapela The Shots, bude polonéza, předtančení třeťáků a septimy, projev ředitele školy a spousta dalších překvapení,“ představily program gymnazistky.

50396

V sobotu 8. února  si můžete zatančit v sále pod kostelem, hrát k tomu bude kapela Na šikmé ploše. „Tématem je Black and White s nádechem zlaté, protože se bude slavit desáté výročí děkanátního plesu. Těšíme se jak na staré známé, tak i nově příchozí,“ uvedl Aleš Rozek za pořádající farnost Hustopeče.

50392

Na první březnovou neděli chystá tradiční dětský karneval Pavučina. „Úžasný herec a divadelník Radim Koráb bude mít pro děti nachystáno spoustu krásných her, písniček, tancování, možná nějakou bublinku. Téma ještě není jasné, ale kostýmy se podle něho stejně řídit nemusí. Každý se oblékne tak, jak mu to nejvíc sluší, v čem se nejlíp cítí, můžete být princeznou, pirátem nebo čímkoli jiným,“ lákala Ingrid Florusová z Centra volného času.

Tečkou za plesovou sezónou v Hustopečích bude v sobotu 14. března rybářská zábava. „Pořádáme ji pod hlavičkou Moravského rybářského svazu, místní skupiny Hustopeče. V tombole bude spoustu krásných cen. Výtěžek použijeme na uhrazení nákladů rybářských závodů, které se budou konat 3. května na rybníce ve Starovicích,“ pozval na ples i závody Miloslav Dohnálek z rybářského svazu.

-kam-

 

odebírejte přes RSS