Hodům přálo počasí. Sobotní zábava přilákala 450 platících

19. 8. 2015 · 1 minuta čtení · 5 fotografí
Víkend 14. až 16. srpna byl v Hustopečích plný pestrobarevných krojů, naškrobených rukávců, plný juchání, zpívání, dobrého vína. Konaly se krojované hody. Popáté v letním termínu. Herbenova ulice praskala ve švech, na sobotní zábavu přišlo 450 platících.
Hody započalo páteční stavění máje. Asi dvacítka šohajů ji přivezla z němčického lesa, několik rušných nocí hlídala a v pátek 14. srpna byla zhruba za půl hodiny na svém místě. Hody tak mohly začít páteční zábavou pod májou s Cimbálovou muzikou Primáš.
V sobotu ráno se pak všichni stárci, stárky, chasníci, chasnice i sklepníci vydali před dům starostky Hany Potměšilové. Žádali ji o povolení hodů. Povolila a stárci se tak mohli vydat do ulic města za doprovodu dechové kapely Sokolka zvát na večerní zábavu i nedělní program.
Pozvání přijaly davy lidí. V sobotu při večerní zábavě praskala Herbenova ulice ve švech. Stárci přivítali 450 platících, rodiče, přátele a kolem šedesátky přespolních krojovaných. Návštěvníky neodradila ani pozdější nepřízeň počasí. Zbytek večera protancovali a propili ve společenském domě.
Poslední hodový den započala mše svatá v kapli sv. Rocha na Křížovém kopci. Odpoledne se pak všichni krojovaní sešli před domem prvního stárka, kde nechyběli v krojích ani ti nejmenší.
Průvodem se poté všichni vydali na taneční parket, kde následovala nově obnovená hustopečská zavádka. Všichni stárci i stárky na sebe mohli uslyšet hezké, ale i nehezké příhody týkající se jejich úspěchů, či naopak průšvihů.
Nedělní večerní zábava potom přilákala asi dvě stovky návštěvníků. Těšit se mohli na tradiční sóla bosky, v trenkách, bez košule či naruby. A co hody ukončilo? V pondělí nad ránem vydatný déšť.
Hustopečská chasa děkuje všem svým členům, rodičům, přátelům, sponzorům a také městu Hustopeče za technické zázemí.
Sledujte reportáž v Hustopečském magazínu č. 318, vychází v pátek 28.8.2015. 
-jal-, Jakub Klein, první stárek, Foto: Magda Hájková

Více fotografií ke zhlédnutí na facebookovém profilu fotografky: https://www.facebook.com/magdahajkovaphotography
odebírejte přes RSS