Hokejbalisté chtějí navázat na minulé úspěchy

30. 4. 2018 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Sport

V sobotu 28. dubna pořádal hokejbalový oddíl TJ Agrotec Hustopeče další moravsko-slovenský turnaj. Přátelské turnaje se konají celou sezónu, od podzimu do jara, a kromě Hustopečí se jich účastní Gbely, Gajary a týmy z Hodonínska. „Po velmi dlouhé etapě, kdy Hustopeče hrály druhou národní ligu, tým zestárl a byli jsme nuceni ukončit činnost v soutěži. Někteří hráči se s tím ale nesmířili a postavili nový tým. Poté jsme začali hrát tyto přátelské turnaje,“ vysvětlil hokejbalista Michal Vejpustek.


Hokejbal je relativně mladý sport, ale v Hustopečích se hraje od roku 1998. Hokejbalisté by chtěli navázat na minulé úspěchy, kdy zde fungovalo několik týmů, dospělých i dorostenců. „Střídavě jsme hráli Okresní soutěž v Hodoníně a Národní ligu Jihomoravského kraje. Největší boom jsme zaznamenali kolem olympijských her v Naganu, kdy jsme nastartovali fungování celého týmu. Nikdy jsme základnou a výkonem nepatřili k nejlepším, ale byli jsme stálice a v některých ročnících jsme postoupili i do play-off,“ vzpomínal Vejpustek.
Nyní hraje v oddíle střídavě kolem 15 hráčů a nové zájemce mezi sebe rádi přijmou. „Tým stojí na základě několika veteránů, které doplnili noví hráči. Bylo by ideální, kdyby nás bylo víc,“ sdělil Vejpustek. Navíc by se oddíl chtěl od podzimu opět věnovat mládeži. „Chceme otevřít přípravku pro těsně předškolní věk a vychovat další generaci,“ dodal.
Více informací o hustopečském hokejbalu naleznete na facebooku.

-ves-

odebírejte přes RSS