Holka s Bucket Listem inspirovala hustopečské

23. 2. 2023 · 2 minuty čtení · 14 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Předsevzetí, seznam přání, wish list nebo bucket list. Seznam věcí, které chcete udělat nebo zažít, jakkoliv jsou na první pohled nereálné. Máte nějaký podobný seznam? Pokud ne, měli byste s ním začít. Alespoň diváky hustopečského kina o tom přesvědčila mladá osobitá cestovatelka a influencerka Lucie Kutrová alias Holka s bucket listem.


Ve dvaceti letech si Lucie řekla, že chce od života víc, než jen studentské večírky. Sepsala si seznam tří věcí, které chce dokázat a zažít. Zvládla to a proto pokračovala dál. Dnes její seznam čítá okolo 160 položek, z nichž necelou stovku už si splnila. Na seznamu nechybí výlety do exotických zemí, výšlapy na nejvyšší hory, obyčejné věci typu ovládání hudebního nástroje, ale i extrémní sporty. A o všech těchto zážitcích Lucie dokáže velmi sebekriticky a s typickým humorem vyprávět dalším. 

V Hustopečích se zaměřila na evropské stezky, protože právě putování po horách je pro Lucii největším potěšením. „Jsou to takové zábavné příběhy o zážitcích z hor, které se stali mě a mým přátelům, protože se snažím bořit mýty o trecích. Chci lidi takhle motivovat. Je to napůl stand up, ale zároveň se dozvíte i užitečné informace o stezkách nejen v česku a Evropě, ale třeba i v Americe,“ vysvětlila.

Lucie si návštěvníky okamžitě získala svou bezprostředností a humorem. A trochu je zaskočila, když prozradila, že v Hustopeče velmi dobře zná, přestože tu ještě nikdy nevystupovala. „Celé mé dětství jsme sem s mým tátou jezdili na kola. Když jsme dnes jeli přes náměstí, tak se mi okamžitě vrátily vzpomínky, jak jsme si mohli zajít na zákusek do zdejší cukrárny, když jsme zvládli ujet alespoň 50 kilometrů,“ usmívala se dojatá cestovatelka. 

Ještě než se Lucie vůbec dostala ke slovu, poutal největší pozornosti diváků její sibiřský husky Marvel, který ji na všech dobrodružstvích věrně doprovází. „Je to můj parťák. Před dvěma lety jsme dokonce s Marvelem vytvořili projekt Pomáhej s Marvelem, který funguje dodnes a podporuje ho spousta lidí. Je to o tom, že velká část výdělku z mých knih a přenášek putuje do zvířecích útulků, protože toto téma je mi velmi blízké,“ vysvětlila. 

Už dnes víme, že Lucie se do Hustopečí brzy vrátí, aby nám povyprávěla o novém projektu, kterému velmi fandí, a tou je Stezka Českem. -nov-

odebírejte přes RSS