Hostem literární kavárny byla Jarmila Pospíšilová

26. 11. 2013 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Literární kavárna přivítala v listopadu všestranného hosta. Kromě spisovatelky do Hustopečí zavítala i advokátka a starostka malé obce na Prostějovsku. Všechny tyhle role s přehledem zvládá Jamila Pospíšilová. V Hustopečích představila svůj poslední román Katedrála z Písku.
„Děj románu jsem zasadila do současnosti. Je to příběh rodiny, která žije téměř vzorným životem, a pak se kvůli rekonstrukci bytu přestěhuje na chalupu. Tam zjistí, že život na chalupě není zas taková idylka. A víc neprozradím,“ nastínila svůj nejnovější počin Jarmila Pospíšilová.
Od začátku se však spisovatelka považovala výhradně za autorku detektivek. První společenský román napsala až na popud své nakladatelky – byly jím Palačinky s pepřem. Poté následovalo Peří v průvanu, Šaty z duhy a teď Katedrála z Písku. „Ustálil se určitý rytmus, že mám jednu detektivku a jeden román ročně,“ shrnula spisovatelka.
Přiznává ale, že zběsilé tempo nejde vydržet donekonečna. „Advokacie s psaním se celkem skloubit dá. Advokacie je poměrně náročná práce, kde potřebuji mít hlavu pořád ve střehu a pro fantazii moc není místo, a protiváhou je právě psaní. Ale starostování – to je kapitola sama o sobě, to je velice náročná činnost,“ svěřila se Pospíšilová.
Čtenáři se však obávat nemusejí. Psaní se totiž Jarmila Pospíšilová jen tak nevzdá – znamená totiž pro ni relaxaci a odpočinek.
(Text a foto: Jana Langová) odebírejte přes RSS