Hra Nejstarší řemeslo diváky pobavila i dojala

2. 3. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Hustopečské kino bylo opět vyprodané až na půdu. Postarala se o to divadelní komedie Nejstarší řemeslo, se kterou do Hustopečí přijely herečky Jana Švandová, Michaela Dolinová, Valérie Zawadská, Veronika Gajerová a Zuzana Slavíková.


Přestože je hra uváděna jako komedie, rozhodně má hlubší podtext, který se v průběhu děje pomalu otevírá. „Diváci si ty postavy velmi rychle zamilují. Zasmějete se s nimi, dojmou vás, chvílemi vám poleze mráz po zádech. Určitě to není vyloženě veselohra. Už jen to, že neskončíme v takovém počtu, v jakém začneme, může hodně nastínit,“ nastínila děj herečka Jana Švandová. 

Hra si brzy po svém uvedení před třemi lety našla širokou základnu fanoušků a herečky ji pravidelně uvádí jak v Praze, tak po celé republice. „V Praze v Divadle Radka Brzobohatého tuto hru hrajeme jednou do měsíce. K tomu jsme si chtěly dát dvě výjezdní divadla, ale je o to takový zájem, že jezdíme i čtyřikrát měsíčně. Tady na Moravu je to většinou spací zájezd, protože je to dálka. Tak si užijeme večer v divadle a druhý den máme většinou volno a užíváme si ta místa, je to vždycky příjemné,“ usmívala se herečka Michaela Dolinová.

V Hustopečích to sice spací zájezd nebyl, ale herečky to tu velmi dobře znají. „Já osobně jsem několikrát hrála na vašem nádvoří v domě U Synků, kde to mělo neskutečnou atmosféru. Moc ráda na to vzpomínám. Ale konkrétně tato inscenace není na open air jeviště, tak jsem ráda, že můžeme poznat i váš nový sál,“ pochválila Dolinová.

Zaplněný sál si užíval herecký koncert a domů se diváci rozcházeli v lehkém zamyšlení. „Na příběhu těch osamělých žen si uvědomíte, jak je důležité a vzácné mít rodinu a alespoň trochu fungující vztah,“ uzavřela Dolinová. -nov-

odebírejte přes RSS