Hrátky s pamětí jdou v každém věku

14. 3. 2018 · 1 minuta čtení · 3 fotografie · 1 video

V týdnu od 12. do 18. března se koná již 22. ročník Národního týdne trénování paměti, který pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Městská knihovna Hustopeče se k akci připojila a pořádala pro zájemce dvouhodinový kurz Hrátky s pamětí. „Připravila jsem pro návštěvníky krátkou teorii o tom, co je to paměť, poté budeme dělat různá cvičení a hrát si,“ vysvětlila průběh kurzu lektorka Jitka Horáková.


Paměť se dá cvičit mnoha způsoby, například pomocí slovních hrátek, doplňováním přídavných jmen, slovním fotbalem nebo různými kvízy. „Paměť by se měla trénovat od dětství, ale od třicátého roku ubývají mozkové buňky. Cvičení je mnoho a jsou zaměřená na různé věkové skupiny,“ vysvětlila Horáková.
Pokud jste se kurzu nemohli zúčastnit, tak knihovna má ve fondu více než 20 knížek zaměřených na obdobné téma. A nezapomeňte, že paměť lze trénovat i doma. „Hlavně je důležité, aby vás ta činnost bavila. Mozek trénujeme četbou, luštěním křížovek nebo sudoku, hraním her. Důležitý je i sport,“ uzavřela Horáková.

-ves-

 

odebírejte přes RSS