Hudební ochutnávka vín oslavovala Orlanda di Lassa

25. 6. 2018 · 1 minuta čtení · 7 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Druhý koncert mezinárodního hudební festivalu Concentus Moraviae ve spolupráci s městem Hustopeče se konal v neděli 24. června v Kurdějově. Hudební ochutnávka vín skloubila hudbu, mluvené slovo i degustaci exkluzivních vzorků. Hlavní slovo měl ovšem belgický soubor Zefiro Torna, který jedinečným způsobem oživuje kulturní dědictví renesance. „Kromě toho propojujeme také rozdílné druhy umění. Vizuální umění s videem, současným tancem, jazzem i současnou hudbou,“ doplnil umělecký vedoucí Jurgen De bruyn.


Muzikanti se na festivalu představili již potřetí. Tentokrát se věnovali slavnému skladateli Orlandovi di Lasso. „Byl to jeden z nejdůležitějších skladatelů 16. století a specializoval se na polyfonní hudbu,“ uvedl De bruyn.
Hudba a humor sjednocuje letošní ročník festivalu, proto do hudby vstupovaly příběhy, které četl herec Jan Kolařík, i povídání o vínu. Degustační vzorky byly vybírány pečlivě, s ohledem na tematičnost večera mapovaly cestu Orlanda di Lassa po Evropě. „Skladatel cestoval po celé Evropě, tvořil ve Francii, Itálii, Německu, Rakousku. Z jeho zastavení jsme udělali skvělý výběr,“ poznamenal sommelier Janko Martinkovič.

-ves-

odebírejte přes RSS