Hustopeče budou hostit Mrštíkovo divadelní jaro

9. 6. 2020 · 1 minuta čtení · 1 fotografie

Ve čtvrtek 18. června se hustopečskému publiku představí Divadelní spolek Cimrman revival Sivice s legendární hrou Vyšetřování ztráty třídní knihy. 

Ta je jednou z nejstarších her v repertoáru Divadla Járy Cimrmana. Jejím autorem je Ladislav Smoljak, jako spoluautor je uváděn rovněž fiktivní velký český vynálezce, filosof a dramatik Jára Cimrman. Hra měla premiéru 8. listopadu 1967 v Malostranské besedě v Praze.

Představení se uskuteční v rámci postupové regionální přehlídky Mrštíkovo divadelní jaro s výběrem na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim Vysoké nad Jizerou. Pořádá ji Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice a je určena venkovským divadelním kolektivům, které mají sídlo v obci  do 5 tisíc obyvatel. Je otevřena divadelním souborům bez ohledu na jejich regionální příslušnost.

Divadelní spolek Cimrman revival Sivice, který v Hustopečích hru představí je vítězem krajské postupové přehlídky amatérských divadel Boleradice 2010 a zaměřuje se právě na Cimrmanovy hry. Nenechte si ujít divadelní večer plný typického humoru... 

56307

odebírejte přes RSS