Hustopeče budou větší. Nová lokalita je v přípravě.

16. 11. 2023 · 1 minuta čtení · 5 fotografí · 1 video
Téma Z města
Na lán pole za ulicí Generála Peřiny vyjela tento týden těžká technika. Začalo budování infrastruktury, která na 2,5 hektarovém pozemku dá vzniknout zbrusu nové zástavbě. 


 „My jsme tento pozemek získali před asi sedmi lety, a to směnou za pozemky ve směru na Starovičky. V podstatě pouze naplňujeme územní plán, který tuto část města řeší jako bytovou zástavbu a občanskou vybavenost v podobě školky, školy, či nějakého zařízení pro seniory,“ představil projekt místostarosta Bořivoj Švásta. 

Investice za bezmála 40 milionů korun má několik etap a dokončená bude do jednoho roku. „Projekt počítá s přípravou veškerých sítí, jako je kanalizace, vodovod, elektřina, plynovod, zavedení kabelového vysílání, veřejné osvětlení, chodníky a samozřejmě komunikace. Aktuálně probíhá skrývka ornice a následovat bude vybudování splaškové i dešťové kanalizace,“ vyjmenovává všechny započítané práce investiční technik Radek Krušina.    

Hotová lokalita nabídne v horní části pozemku necelých dvacet stavebních parcel, které budou nabídnuty občanům města.

Jak bude vypadat spodní část, o tom rozhodne na základě demografického průzkumu zastupitelstvo města, které aktuálně zvažuje výstavbu buď mateřské či základní školy. Projekt je na dlouhou dobu posledním rozšířením městské zástavby, protože žádné další pozemky město k dispozici nemá. -nov-

odebírejte přes RSS