Hustopeče hostily fotbalový turnaj Copa Moravia

29. 3. 2023 · 2 minuty čtení · 9 fotografí · 1 video
Téma Sport
Zatímco poslední březnový víkend proudily tisíce lidí za rozkvetlými mandloněmi nebo si užívali zábavy na náměstí, na místních hřištích se proháněli malí fotbalisté. Zástupci kategorie U9 ročníku 2014 se utkali v turnaji s názvem Moravia Cup.


“Dnes tady máme dvanáct týmů, většina z nich hraje krajskou soutěž v jihomoravském kraji. Navíc tady máme mladší přípravku U9 z fotbalového klubu Trinity Zlín,” představuje soutěžní týmy trenér Štefan Birkenfeld.

Mandloňový víkend zvěstoval spoustu návštěvníků ve městě, a tím pádem i boj o parkovací místa. Toho se fotbalisté při plánování turnaje, který chtěli stihnout ještě před začátkem jarní sezony, nezalekli. “Pro nás žádné komplikace nenastaly, začali jsme brzy ráno a taky budeme docela pozdě končit, takže myslím, že parkování nebude problém, protože pro auta máme místo i u stadionu. Věděl jsem, že za týden nám začíná jarní soutěž a v ten moment jsem se nedíval do kalendáře a na to, že tu budou Mandloňové slavnosti,” vysvětluje Birkenfeld.

V momentě, kdy jsme hrací plochu navštívili s kamerou, měli hustopečští fotbalisté odehráno pět zápasů. Tehdy ještě nebylo rozhodnuto, kdo si pohár s nápisem Moravia Cup odveze domů. “Něco jsme vyhráli, něco prohráli, a taky jsme remízovali jeden zápas. Myslím, že skončíme někde vprostřed a budeme hrát asi o deváté místo,” předpovídá Birkenfeld.

Prognóza trenéra se nakonec vyplnila. První příčky se s naprostým přehledem ujala Sparta Brno, na druhém místě se umístil klub Trinity Zlín a bronzovou medaili si odvezli fotbalisté z Kuřimi. Domácí podmínky tentokrát ovoce místnímu klubu nepřinesly, a tak se museli spokojit s devátým místem. Přesto trenéři věří, že síly soutěžících byly vyrovnané.

“Sparta Brno má vysoké výhry, my jsme s nimi hráli už minulý rok na podzim v krajské soutěži, tam jsme měli celkem dobré výsledky, sice jsme prohráli jsme, ale ten rozdíl byl malý. Myslím, že tu dnes můžeme hrát s každým na stejné úrovni,” uzavírá Birkenfeld. -slam-

odebírejte přes RSS