Hustopeče hostily turnaj ve futsale

11. 1. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Sport

První lednový víkend se konal již 17. Novoroční turnaj ve futsalu. Nápad na pořádání turnaje vznikl s cílem zpopularizovat futsal na okrese Břeclav a přiblížit místnímu prostředí malou kopanou. Futsalisté z Hustopečí byli dříve odkázáni pouze na brněnské futsalové soutěže. Situace se ale během let již změnila a futsal je známý sport. „Myslím, že futsal se do povědomí lidí již dostal, samozřejmě i díky tomuto turnaji a tomu, že hustopečští futsalisté hrají již 20 let futsalové soutěže,“ uvedl trenér a pořadatel turnaje Michal Stehlík. 

Turnaj byl zaveden pro 24 týmů, letos se jich do Hustopeč přihlásilo 21. Nižší účast je způsobena tím, že nabídka futsalových turnajů je poměrně velká. „Pro nás je velmi důležité, že z okresu Břeclav se zúčastnily prakticky všechny týmy. Dále jsou tady party fotbalistů z okolí a fotbalové a futsalové týmy z brněnských soutěží,“ vyjádřil se Stehlík. 

Uspořádání turnaje je netradiční a je uděláno tak, že má prakticky každý tým šanci postoupit a bojovat o vítězství. Systém je udělaný po osmi tříčlenných skupinách, kdy vždy dva týmy z každé skupiny postupují do vyřazovacích bojů, které se konaly v neděli. 

Hustopeče reprezentovaly oba týmy A i B. „Hustopečské týmy se pravidelně dostávají do závěrečných bojů, nicméně musím říct, že se nám ještě ani jednou nepodařilo domácí turnaj vyhrát,“ řekl Stehlík. Bohužel tomu tak bylo i letos - vítězem turnaje se styl tým DEKA, který byl poskládaný z fotbalistů a futsalistů z celého okresu, působících v 1. a 2. lize. 

13003
Vítězný tým DEKA

 Rok 2017 je pro hustopečský futsal významný, protože vstupuje do 20. roku své existence. Jako oslavy se plánují zatím minimálně dvě akce pro širokou veřejnost. První z nich je sportovní setkání se všemi hráči – bývalými i současnými - a druhou akcí je Veká futsalová letní noc. Plánuje se zábava, hudba, tanec a tombola. -ves-  


odebírejte přes RSS