Hustopeče mají nejlepší knihovnu v Jihomoravském kraji

6. 12. 2016 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Z města

Městská knihovna Hustopeče obdržela minulý týden na Slavnostním setkání profesionálních knihoven Jihomoravského kraje dvě ocenění za svoji činnost. První ocenění získala knihovna za okres Břeclav, za práci knihovnic Jitky Horákové a Jany Unverdorbenové a za pestrou paletu služeb, které knihovna nabízí. „Doufám, že jsme zapůsobily tím, co děláme – přístupem ke čtenáři a pořádáním pravidelných akcí,“ okomentovala ocenění knihovnice Jitka Horáková.  

Druhým oceněním je získání titulu Knihovna Jihomoravského kraje. Za ziskem tohoto ocenění jistě stojí záběr aktivit hustopečské knihovny. Ten je opravdu velký.  Kromě půjčování knih a poskytování služeb čtenářům bývá každý měsíc ve vestibulu knihovny nainstalovaná nová výstava, buď amatérského umělce, nebo výstava putovní. Jednou za dva měsíce pořádají knihovnice literární kavárnu, kam zvou zajímavé hosty, a každý měsíc se koná přednáška na určité téma. Také je to jediné veřejné místo v Hustopečích, kde se dají kopírovat dokumenty.

Knihovna se intenzivně věnuje seniorům a dětem. Na jaře začíná už čtvrtý semestr virtuální univerzity třetího věku. Pro děti běží již třetím rokem celoroční soutěž Lovci perel „Snažíme se dětské čtenáře motivovat ke čtení knih,“ řekla Horáková. Navíc v knihovně funguje i mateřské centrum Cipísek, kam chodí maminky s malými dětmi do herny nebo na pravidelné cvičení a tvoření.

Oběma knihovnicím k ocenění blahopřejeme!

-ves-

 

odebírejte přes RSS