Hustopeče se baví. Burčákové slavnosti 2017 jsou zahájeny

6. 10. 2017 · 1 minuta čtení · 21 fotografí · 1 video
Téma Kultura

Třiadvacáté Burčákové slavnosti zahájil ve čtvrtek 5. října program Hustopeče se baví. Předskokany víkendového veselí plného kvalitní hudby, burčáku a zážitků byly děti ze školek, škol či zájmových útvarů, senioři a místní kapela. 


Programem provázeli zkušení moderátoři minulých ročníků – Verča, Majda a Zbyněk. Zábava na Dukelském náměstí startovala v 16.00 hodin, kdy vystoupily děti z MŠ Pastelka a MŠ U Rybiček. Divákům ukázaly, jak se žije námořníkům, s jakou chutí chodí do školky a jak se tancuje twist. Senioři z Tančírny Na Stará kolena, kterou vedou manželé Průdkovi, měli připravená dvě vystoupení. Nechyběly kolové tance, Hodoňák ani country polka. Více než stovka diváků mohla sledovat skvělé pohybové choreografie dívek z tanečního oboru ZUŠ Hustopeče, žákyň ZŠ Komenského i medailemi ověnčené tanečníky ze skupiny Move Around. Všichni účinkující sklidili bouřlivý potlesk.
Po sedmé hodině se Dukelské náměstí rozeznělo bigbítem v podání kapely Větry z Jihu a návštěvníci odcházeli naladěni na víkendový program.

FOTOGALERIE

Dnes večer začínají Burčákové slavnosti již naplno

Zahájení slavností se uskuteční v 17.00 hodin na Dukelském náměstí. Scéna bude patřit komediantům s flašinetem, budou žonglovat a zpívat kramářské písně. V 18.00 hodin zazní uvítací fanfára, která přivítá návštěvníky i Horenskou radu. Ta začne, v čele s Perkmistrem, otevírat mázhausy. Nebude mít lehký úkol, protože jich letos musí otevřít 16. Večerní program patří ohňové show a funky kapele Monkey Business.
Nezapomeňte navštívit i malou scénu na nádvoří domu U Synků. Připravena je ochutnávka vína regionálních vinařů a cimbálová muzika Grajcar.

www.burcakoveslavnosti.cz

-ves-

 

odebírejte přes RSS