Hustopeče v roce 2030? Vizi chtějí slyšet v Praze.

28. 1. 2020 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Z města

Starostka města Hustopeče Hana Potměšilová byla spolu s dalšími sedmi zástupci vybraných měst přizvána k panelové diskusi Města 2030, která proběhne ve čtvrtek 6. února v Praze. Jejím pořadatelem je časopis Reportér.

Vedle vzácných hostů z vedení Prahy a Brna přijal pozvání například bratislavský primátor Matúš Vallo. V panelu zasednou také Kristina Alvendal a Christoffer Järkeborn, ze švédského Stockholmu. Ve druhém bloku pak budou své plány a vize prezentovat starostky a starostové úspěšných menších měst: Kadaně, Litomyšle, Semil a Hustopečí. 

"Pozvání jsem přijala a vystoupím nejen s představením současných Hustopečí, ale budu také prezentovat vizi naší budoucnosti," uvedla na svém facebookovém profilu starostka.

Reportér je český časopis, který vychází od září 2014 a jeho šéfredaktorem je Robert Čásenský. Mezi členy redakce patří například investigativní novináři Jaroslav Kmenta, Adéla Dražanová, Tomáš Poláček či Michal Musil. 

Konference má otevřít diskusi na téma plánu vývoje velkých i malých měst v příštích deseti letech a očekávání občanů. Vybrána byla města, která dosahují úspěchů v různých oblastech.

Hustopeče se v loňském roce na základě hodnocení Indexu kvality života v České republice umístily na třetím místě v žebříčku měst vhodných k životu, v Jihomoravském kraji dokonce získaly prvenství-nov-

odebírejte přes RSS