Hustopeče zahájily jarní úklid v ulicích

24. 2. 2022 · 1 minuta čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Z města
Jarní práce v Hustopečích začaly letos skoro o měsíc dřív, než v jiných letech. Počasí přeje a tak mají městské služby plné ruce práce. Do ulic vyjely zametače, prostřihává se vzrostlá zeleň a bude se vysazovat nová. „Začali jsme dřív z jednoho prostého důvodu, a to je krásné počasí. Každý vidí, že je pěkně, nemrzne, takže není na co čekat. Do ulic nám vyjel první zametač, druhý se k němu přidá v následujících dnech, abychom zbavili město prachu,“ těší se z rychlého startu vedoucí Městských služeb Ivan Chrastina.

Menší komplikaci přináší pouze silný vítr posledních dnů. „Samozřejmě, že pokud fouká, tak do ulic nevyjíždíme, to máme totiž úplně jiné starosti. Odstraňujeme popadané větve a podobně,“ směje se Chrastina.

Záběr činností je však mnohem širší. „Ty práce se neustále opakují. Upravujeme keře po celých Hustopečích, prořezáváme větve, do mandloní nám najela specializovaná firma, která nám dělá ozdravné prořezy, na Formance pomáháme hasičům s odklízením po kácení nemocných topolů,“ vyjmenovává Chrastina.

Městské služby také opět nabízí kompost, pro který si zájemci mohou přijít na sběrný dvůr. A brzy se v ulicích objeví nově vysazené keře. „Aktuálně máme na stole projekty pro ulice Alšova a Údolní, kde se budou osazovat ostrůvky kolem nových chodníků a parkovacích míst. Objeví se tam menší keře, traviny, růže a další,“ těší se Chrastina.

Ruku v ruce s jarním úklidem přichází s oteplením i další investice na komunikacích. V současné době se dokončuje budování nového chodníku v ulici Šafaříkova, pokračovat se bude v ulicích Tyršova a Brněnská. -nov-

 

 

 

odebírejte přes RSS