Hustopeče zkrášlila květinová výzdoba

21. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video
Téma Z města

Hustopečští si jistě všimli, že město zkrášlují truhlíky s kvetoucími rostlinami. Podnět pro zdobení města vzešel od samotných obyvatel. „Tento nápad jsme vítali a podpořili. Byli jsme rádi, že se toho iniciativně chopila komise pro životní prostředí a připravila koncept květinové výzdoby města,“ upřesnila starostka Hana Potměšilová.
Se zkušební okrasnou výsadbou zeleně se začalo v loňském roce umístěním 20 truhlíků na zábradlí u cesty mezi kinem a obchodním domem. Květinám se v truhlících dařilo, proto se jich letos na zábradlí umístilo přes 50. Vybranou zeleň a její rozmístění navrhla floristka Eva Kamenská. „V tomto roce přišla komise s dalším rozšířením výzdoby. Návrh počítá s výsadbou květin v rozmezí od obou kruhových objezdů. Po zvážení finančních a dalších okolností rozhodlo vedení města zkušebně osázet ostrůvek u hotelu Centro,“ doplnila Potměšilová. Při výsadbě se zjistilo, že ostrůvky mají pouze tenkou vrstvu zeminy, pod kterou se nachází asfalt. „Čekáme, jestli se květinám při tom hustém automobilovém provozu a v teplém počasí bude dařit,“ dodala Potměšilová.

 

Další květinová výsadba bude uskutečňována v etapách. Vedení města se zabývá i nápady obyvatel na výsadbu nových stromů. „Jedná se bohužel často o zatravněné plochy, pod kterými jsou umístěny sítě. V těchto lokalitách se musíme řídit striktními pravidly výsadby zeleně,“ uzavřela Potměšilová. 

 -ves-

odebírejte přes RSS