Hustopečská hala hýřila barvami. Svůj turnaj měli malí volejbalisté

25. 3. 2019 · 2 minuty čtení · 13 fotografí · 1 video
Téma Sport
V pořadí 4. turnaj Jihomoravského kraje v barevném mini volejbale ročníku 2018/19 hostily v neděli 24. března 2019 Hustopeče.

V městské sportovní hale se sešlo 102 týmů žlutého, oranžového a červeného mini volejbalu. Hrálo se na zmenšených hřištích 4,5 x 9 m s výškou sítě 210 cm, v každé kategorii proti sobě stály dvojice hráčů či hráček, a ani smíšené páry nebyly výjimkou. Každá barva měla svá vlastní pravidla. Žlutý mini volejbal byl určen pro nejmenší od 1. třídy a šlo zde o chytání a přehazování míče, oranžová barva už chytání kombinovala s volejbalovým odbitím, v barvě červené se již míč nechytal, ale odbíjel.
Do haly se sjelo celkem 211 dětí, které bojovaly celkem v 16 skupinách na osmi hřištích. V jednom kole tedy hrálo najednou 32 dětí, kolo trvalo 8 minut, po minutové přestávce začalo další.
Hustopečský volejbalový oddíl měl ve hře celkem sedm družstev, dvě ve žluté kategorii, tři v oranžové a dvě v červené kategorii. Dvě žlutá družstva byla na základě předchozích výsledků zařazena do skupiny L4, kde se rozhodně neztratila, nicméně vítězství na domácí půdě z toho nebylo. T. Frolichová s B. Bučkovou skončily třetí, P. Halm s L. Birkenfeld potom pátí. Oranžová družstva měly Hustopeče hned tři.  P. Burian s A. Šlancarovou ve skupině O2 skončili pátí, M. Straková a A. Krušinovou ve skupině O3 byly druhé a I. Birkenfeld s L. Zimolkovou v téže skupině brali čtvrtou příčku. Červení bojovali ve skupině C6, kde I. Havlíková s A. Jurákovou skončily páté a H. Straková s J. Škarpou byli druzí.
Tato akce si našla již pevné místo ve sportovním kalendáři našeho města a pořadatelé z místního volejbalového oddílu zvládli vše na výbornou. Pochvala od účastníků akce potěšila, ale největší odměnou byly sportující a radující se děti. Ty stály určitě za čas strávený přípravou a organizací toho turnaje. Poděkování patří všem, kteří se postarali o bezvadný průběh akce, hlavně rozhodčím z řad mladých hustopečských volejbalistů a volejbalistek.
Text: Petr Groh, trenér, Foto: Jana Hrádková