Hustopečská laťka poslala do hlavního závodu favority

27. 1. 2022 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport

Dostat se do žákovských soutěží Hustopečského skákání mohou kromě přihlášených svěřenců atletických klubů i žáci základních škol z Hustopečska a okolí, kteří se kvalifikují na Hustopečské laťce. Mnohdy se právě z této kvalifikace zrodí budoucí výškařské hvězdy. Letos nominovala do hlavního závodu známé favority.


Ve čtvrtek 27. ledna zaplnili hustopečskou sportovní halu mladí atleti z Hustopečí i okolí, kteří se pokoušeli kvalifikovat na Hustopečské skákání 2022. „Máme tady dnes okolo 70 závodníků ve všech kategoriích od přípravek až po dorostence. V loňských letech jsme skokanů měli o dost více, ale bohužel covid a karantény nám trochu zamíchal počty. Nicméně musím říct, že o to lépe se tady skáče, je to klidnější,“ usmíval se ředitel závodů Zbyněk Háder.

Komornější atmosféra dala vyniknout skvělým výkonům. „Musím říct, že v přípravkách byly krásné výsledky, dokonce i mezi mladšími žáky se našly velké naděje, ale samozřejmě to jádro, které je pověstné skvělými skokany máme mezi staršími žáky a žákyněmi,“ pochválil sportovce Háder.

Právě v těchto kategoriích nezklamaly hlavní naděje atletického klubu Hustopeče – mezi žákyněmi si zlato odnesla Nikola Seďová výkonem 153 cm a kategorii žáků opanoval Vojtěch Homola z Velkých Němčic, který suverénně skočil 160 cm. „Já jsem skákal na Hustopečském skákání před dvěma lety, kam jsem přijel se školou, a tam si mě právě všiml pan Háder, který mě zlákal do atletického klubu v Hustopečích. Od té doby tak trénuji tady,“ svěřil se atletický svěřenec.

Vojtův osobní rekord je 178 cm, ten jej nominoval i na letošní Mistrovství republiky, kam vyrazí v únoru. Na Hustopečském skákání se představí ve čtvrtečním programu a očekává se, že bude mít silné soupeře. „Ty přihlášky teprve začínají chodit, protože samozřejmě všechny kluby teprve vybírají, koho sem pošlou, kdo je k dispozici. Ale budou to hlavně oddíly z Břeclavska a ty, které si chtějí v Hustopečích skočit dobré výkony,“ odhaduje Zbyněk Háder. 

Startovní listina není úplně uzavřená ani pro sobotní hlavní program, i když některá jména už potvrzení jsou a diváci se mají na co těšit. „Samozřejmě bych mod rád všechny pozval na hlavní závody mužů a žen v sobotu 5. února od 17 hodin. Bude tady určitě Yaroslava Mahuchikh, která si v Hustopečích skočila světový juniorský rekord a tak nějak věříme, že letos přeskočí dva metry. Přijede sem korejský reprezentant, který byl čtvrtý na olympiádě v Tokiu, bude tu kubánec, který umí udělat skvělou show, máme tu i pár nováčků, kteří umí překvapit, takže věřím že pověstný hustopečský kotel připraví všem závodníkům ty nejlepší podmínky pro ty nejlepší výkony,“ těší se Háder. -nov-

Kompletní výsledky Hustopečské laťky 2022:

79400

odebírejte přes RSS