Hustopečské církve žehnají městu

14. 9. 2018 · 1 minuta čtení · 1 fotografie · 1 video
Hustopečské církve zařadí do svých bohoslužeb a programů žehnání městu. První impuls vzešel od pastora apoštolské církve Karla Fridricha. „Tato myšlenka mě napadla až v daleké Africe, kam jezdím pravidelně pomáhat zejména sirotkům. Již delší dobu jsem přemýšlel, jak být Hustopečím co nejvíce užitečný, a v té souvislosti mě napadl verš z Bible, který říká, že žehnáním spravedlivých se město pozvedá,“ vysvětlil Fridrich.

Připojili se také představitelé evangelické a římskokatolické církve. „Tento rok si připomínáme 100 let od vzniku Československé republiky. Res publica znamená věc veřejná, společná, to znamená, že se na ní podílíme a ovlivňujeme ji všichni,“ doplnil děkan Jan Nekuda.
Modlitby za město odstartují dohromady v neděli 23. září ve tři hodiny odpoledne na Dukelském náměstí. Potom budou pravidlem každou čtvrtou neděli v měsíci při bohoslužbách v jednotlivých církvích. „Budeme rádi za podněty od lidí. Aby zazněly konkrétní potřeby, aktuální bolavá místa Hustopečí, která je potřeba nějak uhladit, ošetřit, pečovat o ně,“ vyzvala farářka evangelické církve Katka Rybáriková.
-hrad-
32638

 

odebírejte přes RSS