Hustopečské hody navštívilo více než 700 lidí

22. 8. 2016 · 1 minuta čtení · 15 fotografí

Půlka srpna znamená pro nás, Hustopečskou chasu, událost, na kterou se všichni celý rok těšíme – krojované hody. Během předhodového týdne jsme měli napilno – trénovali jsme marš, zpívali a samozřejmě tancovali. V úterý se naši chlapci vydali do němčičského lesa pro máju a májky, ty potom v prostorách za společenským domem čistili a hlídali.

V pátek na ně čekal nelehký úkol – přenést a postavit skoro dvacetimetrovou máju na ulici Herbenova, kde se konalo celé hodové veselí. Vše dopadlo dobře a mája byla za necelých třicet minut postavena. Po stavění nám večer zpříjemnila beseda s cimbálovou muzikou Sourozenců Osičkových.

V sobotu ráno jsme se vydali průvodem od první stárky k paní starostce požádat o povolení hodů. Povolení jsme dostali, a tak jsme mohli pozvat celé Hustopeče, aby se k nám připojily na večerní zábavu. Od osmi hodin nám na place před společenských domem vyhrávala dechová hudba Lácaranka. Počasí nám přálo a na večerní zábavu si přišlo zatancovat přes 500 návštěvníků a skoro 50 přespolních krojovaných.

Hodovou neděli jsme zahájili mší v kapli sv. Rocha, odpoledne jsme vyrazili od první stárky průvodem přes celé město na Herbenovu ulici dokonce i s doprovodem těch nejmenších krojovaných. Odpolední zábavu nám nepokazila ani krátká přeháňka, která nás překvapila těsně před hustopečskou zavádkou. Na večerní zábavu potom přišlo přes 200 občanů. Celým večerem nás provázela dechová hudba Sokolka ze Šakvic a návštěvníci se mimo tradičních sól bosky, bez košile a naruby nově dočkali i půlnočního překvapení.

Letošní hody si dovolíme hodnotit pozitivně a doufáme, že se všem líbily a užili si je stejně jako my. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům, přátelům, sponzorům a také městu Hustopeče za technické zázemí.

Alžběta Lutzká, první stárka, Foto: Magda Hájková

odebírejte přes RSS