Hustopečské kino vítá na svých prknech první velké hvězdy

29. 4. 2019 · 2 minuty čtení · 5 fotografí · 1 video

Nově zrekonstruované hustopečské kino už na svém pódiu vítá velké herecké osobnosti. V pátek 26. dubna přijela se svou inscenací Frankie a Johny vystoupit Tereza Kostková s Alešem Hámou.  Představili komedii sledující příběh dvou lidí, které dohromady svede láska, aniž by o tom vlastně vůbec věděli.

„Je to rozhodně příběh o lásce, kdy to vlastně ještě oba nevědí, ten chlap tomu věří a myslí si to, a ta ženská mu odolává, protože už nevěří v lásku. A přesvědčení, zda uvěřit v lásku, je víceméně naplněním toho nočního dialogu Frankie a Johnyho,“ popisuje obsah hry herečka Kostková.
Jedná se o inscenaci, kdy celou dobu ani jeden ze scény neodejde. „Je pravda, že v případě této hry vylezeme a odejdeme až s diváky, takže dvě a půl hodiny jsme na scéně jen s Alešem, což znamená, že je od vás vyžadováno ani minutu nevypnout, na druhou stranu vás ta energie veze, někdy je to lepší, než hodinu čekat na svůj výstup a pak se muset nahodit, než když tam jste pořád,“ prozrazuje Kostková.
Toto představení herci hrají už od roku 2012, a to jak na prknech divadla Na Rytířské, tak po různých místech České republiky. „Měsíčně vyjíždíme do různých divadel, většinou je to tak, že jednou hrajeme v Praze a dvakrát do měsíce jedeme někam jinam – do Hustopeč, Ostravy, Olomouce, Brna…“ upřesňuje herečka.
Mimo činoherní činnost se Tereza Kostková často a ráda chopí mikrofonu a moderuje různé akce, v současné době je velmi pravděpodobné, že se vám podaří ji zaslechnout v Českém rozhlasu 2. „Tam mám čtyřikrát týdně živé vysílání s nějakým zajímavým hostem a živě si povídáme, pokud to výjimečně nepředtočíme,“ doplňuje. Za týden se objeví ve Zlíně, kde bude natáčet nový film s názvem Můj příběh. Ten je založen na skutečných událostech o domácím násilí. Přesto, že má herečka aktivit opravdu mnoho, zvládá běžný život a rodinu levou zadní. Jak herečka sama říká, všechno je jen otázkou organizace.
O divadelní představení nebyly ochuzeny ani děti. Ty se v neděli odpoledne mohly dojít podívat na pohádkovou loutkovou hru O pejskovi a kočičce. Sál byl vyprodaný do posledního místa a malí diváci si pohádku opravdu užívali. Další vystoupení je pro ně nachystáno na 9. června. To do Hustopečí dorazí Jů a Hele.
-slam- 

 

 

 

odebírejte přes RSS