Hustopečské městské víno 2018 ochutnáte na Burčákových slavnostech

24. 8. 2018 · 1 minuta čtení · 4 fotografie · 1 video

Pět degustátorů s platnými senzorickými zkouškami a dva degustátoři z lidu. Tak vypadalo složení komise, která ve čtvrtek 23. srpna, vybírala Hustopečské městské víno pro rok 2018. Jejím úkolem bylo vybrat z devíti bílých a šesti červených přihlášených vín to, které nejlépe vykresluje chuť vína z Hustopečí a bude se pyšnit titulem Hustopečské městské víno 2018. „Hustopečské městské víno slouží k propagaci našeho vinařství v celé České republice. Díky představitelům města se dostává i za hranice, takže prezentuje město a jeho vinařskou tradici,“ vysvětlila produkční Petra Otřísalová.


Do výběru se mohli přihlásit pouze vinaři, kteří sklidili hrozny na katastru Hustopečí. Stanovy navíc povolují pouze osm odrůd vína. Letos převládalo Veltlínské zelené a André. Jaké víno vyhrálo, se dozvíte v průběhu Burčákových slavností, ale můžeme vám prozradit, jak bílé víno popsal degustátor Aleš Urbánek: „Víno je velmi svěží a pěkně voní.“ A jaké je vybrané červené? „Je to víno s velmi intenzivní sytou barvou. Aromatika není ještě úplně vyzrálá, vyležená. Je to víno pořád ještě mladé, takže má nějakou perspektivu a poměrně výrazné třísloviny,“ uvedl.
Hustopečská městská vína z minulých ročníků můžete zakoupit v Turistickém informačním centru a degustovat ve Stálé vinařské expozici nebo na kulturních akcích města. „Součástí Burčákových slavností a Slavností mandloní a vína je náš stánek, kde mohou návštěvníci víno ochutnat, případně zakoupit,“ uzavřela Otřísalová.

-ves-

 

odebírejte přes RSS