Hustopečské pečetě ozdobily vína. Z místních brali nejvyšší příčku Jurák a Pechor

8. 4. 2019 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Víno

Necelé tři stovky návštěvníků dorazily v sobotu 6. dubna do Amande Hotelu koštovat vína na soutěžní přehlídku O Hustopečskou pečeť. Připraveno pro ně bylo 240 vzorků odrůd typických pro hustopečský region. 


Největší odměnou pro vinaře bylo získání bronzové, stříbrné nebo dokonce zlaté Hustopečské pečetě, kterou se nyní můžou oceněná vína pyšnit. Soutěžní vzorky byly rozdělené do 12 kategorií s tím, že u bílých se hodnotila zvlášť sladší a sušší vína. Z místních brala příčku nejvyšší Vinařství Jurák a syn s Frankovkou a Pechor vinařství s.r.o. za Ryzlink vlašský a Ryzlink rýnský, obojí nad 12 g zbytkového cukru.
Mezi další vítěze kategorií v červených odrůdách se zařadili Radek Zálešák se Svatovavřineckým a Patria Kobylí s André a Modrým Portugalem. V bílých vínech do 12 g zbytkového cukru bodovala Vinařství Šoman s Ryzlinkem vlašským, Vinařství Starý vrch s Veltlínským zeleným, Vinařství U Kapličky s.r.o. s Ryzlinkem rýnským a vinař Libor Bařina s Tramínem.
U sladších vín nad 12 g zbytkového cukru si prvenství v kategorii připsali ještě Vinařství Josef Dufek s Veltlínským zeleným a Znovín Znojmo za Tramín.
Příjemnou atmosféru přehlídky doplnila Starobřeclavská cimbálová muzika a soutěžní výstava O Hustopečskou pečeť opět ukázala, že i přes užší odrůdovou zaměřenost si našla své stálé i nové příznivce. -hrad-

odebírejte přes RSS