Hustopečské skákání 2018: Ambasadoři a čestní hosté

23. 1. 2018 · 2 minuty čtení
Téma Sport

Největší sportovní událost města Hustopeče - Hustopečské skákání Agrotec 2018 - začíná již ve čtvrtek 25. ledna a vrcholí v sobotu 27 ledna. Kromě výborných sportovců na startovní listině, se na této akci objeví řada ambasadorů a čestných hostů. 

Role ambasadorů je na Hustopečském skákání tradicí. Každý rok se v této roli představují významní závodníci z regionu nebo také ti, kteří mají k hustopečské atletice blízký vztah. V letošním roce to bude tato trojice:   Ambasador HJ Grand Prix: Tomáš Janků 
Stříbrný medailista z ME 2006 ve skoku vysokém a ředitel sekretariátu Českého atletického svazu je v Hustopečích jako doma. Pravidelně zde startoval jako závodník (osobní maximum v Hustopečích má 228 cm), dvakrát zde byl druhý, ale ani jednou v Hustopečích nevyhrál. Přesto na konci své kariéry prohlásil, že Hustopečské skákání je jeden ze dvou jeho nejoblíbenějších mítinků. Letos se poprvé objeví v roli ambasadora nově vzniklé HJ Grand Prix.    
Ambasadora soutěže žen: Šárka Kašpárková 
Mistryně světa v trojskoku z Atén 1997 a bronzová medailistka z OH 1996 v Atlantě má taky k Hustopečím velmi blízký vztah. Pravidelně k nám jezdí a často je obsazována do role ambasadorky. V minulých letech byla v roli ambasadory Moravské výškařské tour, letos má stejnou roli v soutěži žen.    
Ambasador soutěže mužů: Radek Juška
Stříbrný medailista z HME v Praze 2015 ve skoku dalekém a finalista loňského MS v Londýně je rodákem z nedalekých Staroviček a od loňského roku i patron oddílu SK Atletika Hustopeče. V současnosti je to jeden nejpopulárnějších sportovců našeho regionu. I proto se letos stal ambasadorem mužské soutěže na Hustopečském skákání. 

Hustopečské skákání si nenechává každoročně ujít spousta zajímavých sportovních osobností z let současných i minulých. Letošní rok není výjimkou. Pojďme se podívat s kým se můžete v hustopečské sportovní hale v sobotu 27. ledna potkat.
Taťána Kocembová – Netoličková- dvojnásobná stříbrná medailistka z MS 1983
Zuzana Hlavňová- česká rekordmanka ve skoku vysokém, jediná česká výškařka, která zdolala dva metry, stříbrná medailistka z HMS v Maebaši
Věra Růžičková - olympijská vítězka v gymnastice 1948
David Kostelecký - olympijský vítěz ve střelbě – trapu z Pekingu 2008
Oldřich a Pavel Svojanovští - dvojnásobní olympijští medailisté z OH 1972 a 1976
František Pospíšil - trojnásobný mistr světa v ledním hokeji
František Jursa - cyklista, pátý na OH 1956
Michaela Hrubá – finalistka MS 2017, vítězka MS do 17 let, vítězka MS do 20 let a ME juniorů
Romana Dubnová - finalistka OH 2008 ve skoku vysokém
Jiří Křehula - stříbrný medailista z ME juniorů 2001 ve skoku vysokém
Stanislav Bíza - český reprezentant v cyklistice, dvojnásobný účastník MS handbiků

Sledujte www.hustopcskeskakani.cz a nic vám neunikne.

Zbyněk Háder, ředitel mítinku

 


odebírejte přes RSS