Hustopečské skákání Agrotec 2018: Premiéra soutěže družstev a zvučná jména na startovce

10. 1. 2018 · 3 minuty čtení · 1 fotografie

Nejvýznamnější sportovní událost v Hustopečích - 19. ročník mezinárodních halových závodů ve skoku vysokém Hustopečské skákání Agrotec 2018 se nezadržitelně blíží. Ve dnech 25. a 27. ledna se v Městské sportovní hale sejde opět výškařská elita celého světa. Pořadatelům se daří startovní listinu plnit zvučnými jmény a tak tato akce slibuje opět skvělý sportovní zážitek.

Společně s Třincem soutěž družstev
V letošním roce dochází i k organizační změně. Po dvou letech odloučení se opět spojí Beskydská laťka v Třinci a Hustopečské skákání do série s názvem High Jump Grand Prix. Oba závody patří mezi nejlepší specializované atletické mítinky na světě a letos nabídnou divákům v obou městech neobvyklou soutěž družstev. V obou městech se představí téměř totožná sestava závodníků a vždy dva muži a dvě ženy vytvoří jedno čtyřčlenné družstvo, které bude bojovat o celkové vítězství. O pořadí šesti družstev rozhodne součet výkonů všech členů družstva v obou závodech dohromady. Pořadatelé věří, že takto ještě více zatraktivní oba mítinky.

Hustopečské naděje už ve čtvrtek
Hustopečské skákání začne opět soutěžemi žactva už ve čtvrtek 25. ledna. Tato soutěž je organizována i jako okresní přebor a první kolo krajského přeboru žactva v hale. V těchto kategoriích by se chtěli před domácím publikem v dobrém světle představit i hustopečští atleti, kteří se hned v několika kategoriích budou snažit útočit na přední příčky. Podle výsledků letní sezóny si nejvíce slibujeme od Venduly Zemčíkové v kategorii ml. žactva, která bude chtít proniknout na stupně vítězů. Další z talentů hustopečské atletiky Matěj Hycl přestupuje do vyšší kategorie starších žáků a toto bude pro něj jeden z prvních závodů, kde se bude chtít ukázat v dobrém světle i v této kategorii. Mezi staršími žákyněmi se budou chtít se silnou konkurencí co nejlépe poprat Marta Kurachová a Adéla Stehlíková. Mezi dorostenkami bude mít svou premiéru Denisa Stehlíková, která bude chtít určitě zaútočit na své osobní maximum.

Další dvě vítězky Hustopečského skákání na startu
Po loňské vítězce Hustopečského skákání Morgan Lake z Velké Británie se pořadatelům podařilo získat na start hustopečského Memoriálu Mileny Hübnerové i obě předchozí vítězky této soutěže. Před dvěma roky vyhrála v Hustopečích Levern Spencerová (os. rekord 198 cm) z ostrova Sv. Lucie výkonem 195 cm. Letos by chtěla na tento svůj výkon znovu navázat. Už dvojnásobným vítězstvím se může chlubit italská výškařka Alesia Trost. Tato atletka s osobním rekordem rovné dva metry zde vyhrála v letech 2013 i 2015 a může se mj. pochlubit i pátým místem z poslední olympijských her v Rio de Janeiro. Společně s již dříve ohlášenými Irinou Gordeyevou (RUS, o. r. 204 cm), Nadezdou Dusanovou (UZB, o. r. 198 cm) a Alex Trreasure (CAN, o. r. 196 cm) se mají diváci na co těšit.

Bednarek, Baker a Grabarz se vrací
Stejně jako loňská vítězka kategorie žen bude letos na startu i obhájce titulu mezi muži. Polský výškař Sylwester Bednarek (o. r. 233 cm) zažil loni svou nejlepší halovou sezónu v kariéře. Kromě Hustopečského skákání dokázal vyhrát i halové Mistrovství Evropy a jen těsně mu uniklo finále Mistrovství světa. Fanoušky si získává svou otevřenou povahou a skvělou šou, kterou předvádí ve skokanském sektoru. Hustopeče patří k jeho oblíbeným závodům a rád se sem vrací, stejně jako další skokan světové extratřídy. Britský závodník Chris Baker (o. r. 236 cm) má na Hustopeče ty nejlepší vzpomínky. Vždyť před dvěma lety zde svedl neuvěřitelný souboj s Italem Gianmarcem Tamberim, který vyústil v jeho osobní rekord platící dodnes. Souboj nad laťkou v hustopečské hale si tedy mohou po dvou letech znovu zopakovat. Zdatným sekundantem jim bude určitě i další britský skokan a dlouhodobá ostrovní jednička Robert Grabarz (o. r. 237 cm), který se může pochlubit stříbrem z posledního halového MS 2016, bronzem a čtvrtým místem z posledních dvou olympijských her a šestým místem na MS 2017. Nejkvalitnější startovní pole na Hustopečském skákání Agrotec 2018 doplňují již dříve ohlášení Lysenko (RUS, o. r. 238 cm), Tamberi (ITA, o. r. 238 cm), Procenko (UKR, 240 cm)), Bába (CZE (o. r. 237 cm) a Ivanyuk (RUS, o. r. 231 cm).

Zbyněk Háder, ředitel mítinku

23166

 

odebírejte přes RSS