Hustopečské skákání je tady! Zahájily jej žákovské kategorie

2. 2. 2023 · 3 minuty čtení · 18 fotografí · 1 video
Téma Sport
První únorový čtvrtek se městská sportovní hala od rána plnila mladými atlety. Nejlepší žáci a žákyně se utkali o zlato z Hustopečského skákání 2023.


Tradičně zahájily program mladší žákyně. Startovací listina čítala 14 jmen, mezi kterými měly Hustopeče sedm statečných. Do užšího finále se však probojovaly atletky z Jihlavy, Břeclavi a Brna, které mezi sebou svedly napínavý souboj. Zlato si nakonec odvezla překvapená Kateřina Nosková z Atletika Jihlava za 157 cm. "Vůbec jsem to nečekala a vlastně jsem nijak výrazně netrénovala, na skok vysoký se nijak nespecializuji a můj nejlepší výkon byl dosud 146 cm. Ale měla jsem dnes velkou motivaci, protože táta mi slíbil, že pokud vyhraju, tak mi zaplatí Netflix," smála se spokojená vítězka. Stříbro brala Viktorie Šebestíková z Lokomotivy Fosfa Břeclav za 148 cm, která se tímto výkonem stala zároveň okresní přebornicí. "Mám z toho strašnou radost, protože jsem si zlepšila osobní rekord o 6 centimetrů a to mě motivuje být ještě lepší. Dnes jsem totiž zjistila, že není čeho se bát a ty skoky jsou opravdu jenom o tom, jak si to nastavím v hlavě," zářila přebornice. Bronz putuje do JAC Brno díky skoku Zuzany Králové na výšce 140 cm. Hustopečská Sofie Kyjovská ze ZŠ Nádražní zůstala těsně pod stupínky vítězů.

Na start kategorie mladších žáků se postavilo 12 statečných, kteří začali skákat na výšce 110 centimetrů. Všem skokanům se skoky dařily, proto závod ubíhal poměrně rychle. Větší problémy nastaly na výšce 135 centimetrů, kterou nepřekonala hned polovina závodníků. Do souboje o nejvyšší příčky pak postoupili tři závodníci a ti si mezi sebe rozdělili medaile v napínavé podívané. Nervy na uzdě nejlépe udržel Antonín Baránek z Lokomotivy Fosfa Břeclav, který skokem na výšce 150 cm získal zlato i jako nejlepší okresní přeborník. "Na Hustopečském skákání jsem poprvé a jsem nadšený nejen kvůli oběma zlatům. Hodně jsem trénoval a chtěl jsem vyhrát, ale celkově je to tu parádní," skákal radostí mladý vítěz, který si svým rošťáckým výrazem získal i srdce přihlížejících fanynek. Druhé místo obsadil výkonem 146 cm Jakub Oujeský z TJ Agrotec Hustopeče a bronz získal Tobiáš Krobot z Atletického klubu Olomouc.

Neuvěřitelných 30 závodnic ze všech koutů Česka se kvalifikovalo do závodů kategorie žákyň. Mezi nimi čtyři zástupkyně Hustopečí. Začínalo se skákat na 110 cm a startovní pole se dlouho drželo v takřka plném počtu, ale od 145 cm se pokračovalo ve třinácti závodnicích a od 151 cm už jen v pěti. Přes 154 cm se dostala pouze Kristýna Kollmannová z Třebíče a mimo soutěž i hustopečská Amélie Pekaříková. Kristýna tak brala zlato za 154 cm. "Je to krásný výsledek, ale můj osobní rekord je 162 cm a chtěla bych se dostat přes 165," okomentovala své vítězství. Z okresu Břeclav byla nejlepší Karolína Weinerová ze ZŠ Slovácká Břeclav, která byla při přebírání medaile tak nadšená, že se postavila na špatný stupínek a převzala si medaili bronzovou. "Trochu mě to zmátlo, protože jsme s holkama skočily stejnou výšku, tak jsem si nebyla jistá kolikátým pokusem. Ale je to skvělé, jsem tu poprvé a mám velkou radost," smála se už se správnou medailí na krku.

O něco slabší startovní listinu čítala kategorie žáků, kterých nastoupilo 18. Z toho však celkem 10 zástupců vyslaly Hustopeče. Těm se však dařilo pouze do 150 cm. Od dalších výšek pokračoval závod bez nich. Příliš štěstí však neměli ani ostatní závodníci. Od 161 cm se o nejlepší výkon přetahovali pouze Robin Chládek a Lukáš Drobilič, oba z Lokomotivy Fosfa Břeclav. Štěstěna stála při Lukášovi, který si vyskákal zlatých 183 cm. Bronz putuje také do Břeclavi díky 155 cm Jana Tančince. Stejná trojice ve stejném pořadí zůstala na stupních vítězů i při přebíraní ocenění okresního přeboru. -nov-

odebírejte přes RSS