Hustopečské skákání nabídne světovou kvalitu. První hvězdou je stříbrná z OH v Riu Mirela Demireva. Po roce se vrátí Bába i Baker.

19. 12. 2016 · 2 minuty čtení

Už osmnáctou kapitolu napíše začátkem února příštího roku nejkvalitnější halový výškařský mítink v České republice Hustopečské skákání AGROTEC 2017. „Ještě teď máme v paměti nevídanou bitvu z posledního ročníku mezi Italem Tamberim a Britem Bakerem, který znamenal vyrovnání rekordu mítinku 238 cm a současně dva nejlepší výkony na světě,“ vzpomíná na loňský závod ředitel Hustopečského skákání Zbyněk Háder. Stejně kvalitní podívanou chtějí organizátoři nabídnout divákům v Městské sportovní hale i ve dnech 2. a 4.února 2017.

I v roce 2017 budou nejlepší světoví skokané bojovat v závodě, který má rovněž uctít památku naší olympijské vítězky Mileny Hübnerové – Rezkové. A proto symbolicky jako první hvězdu závodu ohlásili pořadatelé stříbrnou medailistku z Olympijských her 2016 v Rio de Janeiru Mirelu Demirevu z Bulharska. Tato závodnice s osobním rekordem 197 cm zaznamenala v roce 2016 obrovský vzestup výkonnosti a stability formy. Svědčí o tom nejen její stříbrná medaile z OH, ale i medaile ze stejného kovu na ME v Amsterodamu. Po roce se do Hustopečí vrací i Brit Chris Baker, který po loňském druhém místě v Hustopečích dokázal vystoupit na bronzový stupínek na Mistrovství Evropy a získat osmé místo na halovém MS. Nemohou chybět ani nejlepší čeští skokané. Start ve svých oblíbených Hustopečích potvrdil Jaroslav Bába, který zde má svůj početný fanclub. „Jednání se závodníky jsou v plném proudu a startovní listina se bude ještě postupně doplňovat. Věřím, že diváci v hustopečské hale uvidí při hlavním závodě opět strhující show,“ předpovídá jeden z manažerů závodů Jan Janků ml.

Hustopečské skákání není jen hlavní závod, ale pořadatelé pamatují na všechny věkové kategorie závodníků. Netradičně už ve čtvrtek 2.února 2017 bude probíhat závod žactva, který je opět vyhlášen jako okresní a krajský přebor. Zde budou diváci fandit hlavně domácím závodníkům, kteří loni patřili k těm velmi úspěšným. V sobotu 4.února pak nejprve proběhnou závody dorostu, juniorů a B-kategorie, které také nabídnou zajímavou podívanou. „Velmi nás překvapilo, že se do Hustopečí na tyto doprovodné závody přihlásili závodníci z mnoha zemí. A to někdy velmi atraktivních jako je třeba Qatar, Bahrajn nebo Eritrea. Nebude chybět kompletní širší reprezentace Velké Británie a závodníci ze Slovenska. Zkrátka i tyto kategorie mohou nabídnout skvělou podívanou,“ doplnil Zbyněk Háder. Pro diváky, kteří se nemohou závodů zúčastnit přímo v hale je připraven on-line video přenos na webových stránkách závodu: www.hustopecskeskakani.cz, kde najdou i čerstvé aktuality před závodem.

-hrad-

 

odebírejte přes RSS