Hustopečské školy zůstanou do odvolání uzavřené

10. 3. 2020 · 1 minuta čtení
Téma Z města

Uzavření škol od 11. března v souvislosti s novým nařízením vlády se v Hustopečích týká:

  • ZŠ Komenského,
  • ZŠ Nádražní,
  • SOŠ a SOU Hustopeče,
  • Gymnázia T. G. Masaryka,
  • Základní umělecké školy,
  • Základní a praktické školy.

 

Jídelna při ZŠ Komenského je strávníkům mimo žáky stále otevřena.

Školní autobus nebude z důvodu uzavření škol jezdit.

MŠ Pastelky ani MŠ Na Sídlišti se opatření netýká, nicméně ředitelky již nyní prosí rodiče, kteří si mohou děti nechat doma, aby tak učinili, neboť se potýkají s nedostatkem personálu.

Vláda sdělila, že rodiče, kteří si děti do 10 let nechají doma, mohou žádat o ošetřovatelské volno, pokud není možné dítě zaopatřit jinak. Bude se postupovat tak, jako když dítě onemocní. Podmínkou je, že dítě musí být mladší 10 let a bydlí s vámi v jedné domácnosti nebo jste jeho rodič. Takový zaměstnanec pak nebude pobírat nemocenskou, ale ošetřovné, které lze čerpat devět dní a představuje 60 procent redukovaného denního vyměřovacího základu za kalendářní den.

DALŠÍ ZAŘÍZENÍ VE MĚSTĚ

Centra volného času Pavučina se toto nařízení týká také. Informace o kroužcích a akcích sledujte přímo na jejich webových stránkách.

Kino Hustopeče již pozastavilo činnost a zrušilo zítřejší koncert kapely Nerez & Lucia i všechna promítání filmů a další plánované kulturní akce.

Provoz krytého bazénu a sportovní haly je prozatím nezměněn, o jednotlivých sportovních utkáních budeme průběžně informovat.

Městského úřadu Hustopeče se nařízení nijak nedotýkají, všechny služby budou i nadále plně poskytovány. Stejně je na tom i Městské muzeum a galerie a Městská knihovna.

-nov-

odebírejte přes RSS