Hustopečské Slavnosti mandloní a vína v obrazech

24. 3. 2019 · 1 minuta čtení · 48 fotografí
Rozkvetlé mandloně a nádherné počasí přilákaly o víkendu do Hustopečí davy lidí. Ty nejvíce táhly mandloňové sady, které se letos předvedly opravdu ukázkově a vykvetly přesně v den Slavností, v sobotu 23. března. Bohatý program ovládl také Dukelské náměstí, kam si vstupenku koupilo více než 11 tisíc návštěvníků. Své sklepy otevřeli místní vinaři v ulici Na Hradbách.
Cestu k mandloním návštěvníkům zpestřila čtyři zastavení s originálním občerstvením i úkoly, v cíli čekala na účastníky zasloužená odměna v podobě pexesa, pohádkové knížky, omalovánek nebo kelímku pražených mandlí či panáka mandlovice.
Živo bylo také na náměstí. Svoje speciality s mandlemi zde nabízely restaurace, točilo se mandlové pivo a nechyběla samozřejmě mandlovice. Ta se postarala také o zápis do České knihy rekordů s celkem 1132 přípitky v jeden okamžik na jednom místě – na Dukelském náměstí v Hustopečích.
Soutěžili jedlíci a svůj um předvedli také amatérští cukráři v klání O nejlepší mandlový dezert. Za ten si cenu odborné poroty pod vedením cukráře Martina Beránka odnesla paní Eva Šilingrová a první místo od účastníků si vysloužila Olga Škňouřilová.
Pódium patřilo dětem, cimbálové muzice a kapelám Eager Swingers nebo Tomáši Kočkovi a jeho orchestru. Sál pod kostelem se zase proměnil v dílničky pro děti, jarmark nabídl mandlové produkty i další zboží a vařečky se na náměstí chopil kuchař Petr Erin Kováč.
Aktuálně pro vás zpracováváme podrobnou video reportáž, kterou najdete ve čtvrtek 28. března na stránkách města i na našem YTB kanále. A již dnes vám nabízíme den Slavností mandloní a vína ve fotografiích. Tak takový tedy byl!
Text: Jana Hrádková, foto: Richard Skoumal
odebírejte přes RSS