Menu Hledat

Hustopečskem se prohnala ničivá bouře

21. 6. 2022 · 1 minuta čtení · 19 fotografí
Téma Z města

Okolo půl osmé večer se v pondělí 20. června obloha nad Hustopečemi zahalila do temné černoty a rychlostí blesku přinesla do města déšť, kroupy a silný vítr.

Právě ten po celém Hustopečsku ničil stromy, shazoval střešní tašky a trhal dráty nízkého napětí. Na několika místech byli domácnosti nějakou dobu bez proudu.

Po asi deseti minutové smršti vyjeli do ulic strážníci městské policie a jednotky profesionálních i dobrovoných hasičů z okolí. Sami občané vytáhli motorové pily a začali odklízet popadané větve. "Tento vzrostlý smrk jsem chtěl letos darovat do Brna jako vánoční strom. Dívejte se jak dopadl," ukazuje zkázu mohutného stromu Antonín Karpíšek. Naštěstí strom dopadl pouze do zahrady a neponičil dům.

Cestu směrem k Valkýře popadané stromy doslova zatarasily a na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Velkých Němčic. "Tudy neprojedete, musíme to celé prořezat," gestikuloval jeden z hasičů na řidiče, kteří tudy chtěli projet zkontrolovat své zahrady a vinohrady.

Na několika místech poškodila bouře i střechy, vyrvala dopravní značení, zahradní nábytek odnášela o několik metrů dál, na radnici dokonce vyrvala část ciferníku hodin na věži.

Na sociáních sítích města začali občané města i lidé z širokého okolí sdílet fotografie a videa z řádění bouře, kterou někteří podle typického tvaru nazývají supercelou. V sousedních Starovicích byla například silně poškozena vyhlášená kaštanová alej u Sokolovny. 

Naštěstí se řádění bouře obešlo bez zranění.

Popadané stromy se nacházejí po celém městě a hned z rána vyjeli do ulic zaměstnanci městských služeb, kteří před sebou mají spoustu práce město opět vyčistit.

Podrobnosti zpracováváme.

Foto: Facebook města Hustopeče
Titulní foto: Lucie Grůzová (Bořetice)

odebírejte přes RSS
česky english deutsch