Hustopečskou pečetí se pyšní skvělá regionální vína

24. 4. 2018 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Víno

Čtrnáctý ročník soutěžní přehlídky vín O Hustopečskou pečeť nabídl téměř 270 vzorků ze 67 vinařství. O tom, která jsou nejlepší, rozhodla třicítka degustátorů. V sobotu 21. dubna je koštovali návštěvníci výstavy za doprovodu Varmužovy cimbálové muziky.
„Do soutěže se smí hlásit odrůdy, které mají historický odkaz na vinařství Hustopečska. Je jich celkem osm. Červená vína zastupují Svatovavřinecké, Frankovka, André a Modrý Portugal. Z bílých odrůd, které jsou ještě zatříděny do jednotlivých kategorií podle obsahu zbytkového cukru, jsou to Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnských, Veltlínské zelené a Tramín,“ vysvětlila pravidla soutěže Petra Otřísalová z Marketingu a kultury města Hustopeče.  

 Nejvíce se dařilo Patrii Kobylí, jejíž zástupci odjížděli z Hustopečí se třemi vítěznými trofejemi – za Ryzlink vlašský, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Dvě prvenství získala také vína od Znovínu Znojmo - Ryzlink rýnský a Tramín. Po jedné zlaté příčce opanovaly kategorie Veltlínské zelené od Libora Bařiny z Vrbice, Ryzlink rýnský z Kolby Pouzdřany, Tramín od Lukáše Hlineckého z Čejkovic, Frankovka z Vinařství Turek a Šiška z Otrokovic, André od Víta Sedláčka z Vrbice či Ryzlink vlašský od Miroslava Volaříka z Mikulova.
Více než dvě stovky návštěvníků tak využily možnosti ochutnat kvalitní vína z hustopečského regionu.
-hrad-

odebírejte přes RSS