Hustopečský atlet pojede na olympiádu dětí a mládeže

30. 5. 2019 · 3 minuty čtení · 1 fotografie · 1 video
Téma Sport

Sportovní klub Atletika Hustopeče slaví úspěchy v okresních i krajských přeborech. Štěpán Paulík díky skvělým výsledkům získal nominaci na olympiádu dětí a mládeže.


Letní olympiáda dětí a mládeže se koná vždy jednou za dva roky a pro mladé atlety je vrcholem sezóny. Letos se bude konat koncem června v Jablonci. Soutěží se celkem v osmi disciplínách u staršího žactva a sedmi disciplínách u mladšího žactva. Z celého kraje se může zúčastnit pouze deset závodníků v každé kategorii napříč všemi disciplínami.
„Nám se podařilo už podruhé za sebou na tuto vrcholnou akci dostat nějakého závodníka z našeho oddílu,“ uvedl trenér SK Atletika Hustopeče Zbyněk Háder. Do Jablonce pojede letos Štěpán Paulík, nominace jenom těsně utekla další oštěpařské naději Nikitě Mayerhofer a výškaři Matěji Hiclovi, který je na místě prvního náhradníka v kategorii starších žáků.
Paulík si účast zajistil svým skvělým výkonem v hodu oštěpem. Začátkem května se mu podařilo dohodit půlkilový oštěp na vzdálenost 39 metrů a 81 centimetrů, což je v kategori mladších žáků v současnosti druhý nejlepší výkon v České republice. Třináctiletý Štěpán se závodně věnuje i baseballu, ve kterém také velmi dobře uplatní sílu svých rukou. K atletice se dostal zhruba před šesti lety. Byl jsem se školou na závodech v Nikolčicích a tam si mě vyhlédl trenér Zbyněk. Řekl, že bych mohl zkusit dělat atletiku, tak jsem to zkusil,“ popsal svou cestu do hustopečského oddílu chlapec z Velkých Němčic. Poslední tři týdny dojíždí na tréninky i do Břeclavi, kde se mu věnuje bývalý mistr České republiky v desetiboji, Adam Formánek. „V Hustopečích bohužel nemáme ani oštěpařský sektor, ani rozběžiště, to všechno trénuje v té Břeclavi. Troufnu si říct, že je to nejlepší oštěpař v republice, který háže na louce,“ posteskl si další Štěpánův trenér Petr Pláteník.

Sportovní klub Atletika Hustopeče má však i jiné úspěšné reprezentanty. Na okresní přebor vyslal 41 atletů, kteří přivezli celkem 31 medailí. „Kromě Štěpána, který získal tři zlaté medaile, se okresními přeborníky stala ještě Klára Eliášová, Daniela Fadrná a Maruška Vrbová,“ pochlubil se Háder. Na krajském přeboru vybojoval Paulík dva tituly přeborníka a dařilo se i dalším vrhačům. Agáta Šamalíková byla druhá v disku a třetí byla Danča Fadrná v kouli. „Těch medailí mohlo být ještě více, měli jsme tak trošku smůlu, protože dalších našich 11 závodníků bylo někde od čtvrtého do šestého místa,“ litoval Háder.
Hustopečští se účastnili i Mistrovství Moravy a Slezska. Nejlepší výsledek dosáhli ve víceboji starších žákyň, kde se Marie Vrbová dostala na sedmé místo a Mia Humplolíková byla dvanáctá. Obě děvčata potvrdila svou příslušnost k moravské špičce v této náročné atletické disciplíně. Přes nepříznivé počasí, kdy se druhý den rtuť teploměru jen málokdy dostala přes deset stupňů a občas i pršelo, bojovaly statečně a Maruška Vrbová dokonce dosáhla nejlepšího bodového výsledků v historii našeho oddílu,“ chválil atletky trenér Zbyněk Háder.
V kategorii dorostenců se do první desítky dostala Martina Galburová v trojskoku a Denisa Stehlíková v dálce a ve výšce. Mezi staršími žákyněmi skončila na sedmém místě Veronika Špačková v běhu na 1500 metrů a Agáta Šamalíková byla osmá v hodu kladivem.

Atlety však čeká ještě řada soutěží venkovní sezóny. Věříme, že nejen Štěpán Paulík, ale i jiné mladé hustopečské talenty přivezou další cenné kovy.

-kam-

 

odebírejte přes RSS