Hustopečský masopust zalilo slunce a víno

3. 2. 2020 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Kultura
Masopustní veselice v ulici Na Hradbách si už dvanáct let drží své místo v kulturním kalendáři a i letos lákala na průvod masek, moravskou zabíjačku a otevřené sklepy vinařů. Letos netradičně bez zimních kabátů a se slunečními brýlemi. 


"Děláme to už dvanáct let a evidentně se nám to daří, protože i počasí nám přeje. Není sice zimní, jak by správně mělo být, pamatujeme i masopusty na sněhu, ale letos to máme s krásným teplým sluníčkem," raduje se organizátor Pavel Řezáč.

Právě nezvykle teplé počasí a sluníčko vyhnali do ulic i největší zimomřivce, kteří mohli během dne udělat i nějaký ten dobrý skutek. "Každoročně veškerý výtěžek z akce putuje na vybraný dobročinný projekt. Podpořili jsme tímto už několik různých místních organizací a spolků, a pro letošní rok jsme vybrali Svaz zdravotně postižených České republiky, který má svou velkou základnu právě v Hustopečích pod vedením paní Bohumily Defeldové a věříme, že oni ty prostředky řádně použijí a užijí." 

Přestože je to tradiční akce, pořadatelé se vždy snaží přijít s nějakou novinkou. "Takovou letošní inovací je vyhlašování nejlepší masky. Tu vybere náš uvaděč Franta Uher a bude to takové neoficiální ocenění kostýmu, který se právě jemu bude nejvíc líbit. Kromě toho se do akce zapojilo i jedenáct místních vinařů, kteří od 12:00 otvírají své sklepy a k tomu jsme letos přidali i to, že každý návštěvník, který obejde a sesbírá razítka ze všech sklepů, tak bude zapojen do losování o kolekci vín místních vinařů, což je sbírka asi čtrnácti lahví."

Záběry sluncem zalitých rozesmátých tváří se sklenkou vína v ruce jakoby snad ani nepatřily k masopustu, ale ke Slavnostem mandloní, které Hustopeče ovládnou na konci března. Doufejme tedy, že počasí bude stejně přívětivé, protože hustopečští vinaři budou mít své sklepy otevřené po celý víkend. -nov-

odebírejte přes RSS