Hustopečský rodák Michal Sáček je fotbalovým objevem roku

1. 6. 2017 · 1 minuta čtení · 1 video
Téma Sport

Začínal na hustopečském fotbalovém hřišti a nyní hraje za AC Sparta Praha. Mluvíme o fotbalistovi Michalu Sáčkovi, který v úterý navštívil na hřišti kluky z FC Hustopeče. Je to několik dní, co byl na slavnostním galavečeru 1. fotbalové ligy vyhlášen jako objev roku. „Byl to pro mě velký zážitek, protože, kdyby mi to někdo řekl před rokem, tak bych mu to nevěřil. A pak jsem tam stál, byl jsem šťastný a užíval jsem si to. Je to taková odměna za mou práci, kterou předvádím ve Spartě,“ řekl Michal Sáček.
Fotbalista hrál jako dítě i házenou, ale fotbal nakonec dostal přednost. Proto je mu hustopečské fotbalové hřiště známé. „Když se na hřiště teď podívám, tak tam úplně vidím sebe, jak jsem tady od pěti let běhal. Vzpomínám na to rád,“ dodal Sáček. Z Hustopečí pokračoval do mládežnického klubu do Břeclavi, pak do Tatranu Bohunice, poté do Hodonína.
V 16 letech začal Michal Sáček hrát za AC Sparta Praha a v poslední sezóně potvrdil své fotbalové přednosti a vypracoval se v důležitou součást prvního družstva. „Myslím si, že mojí předností je poctivost, hodně toho odběhám a nic nevypustím,“ okomentoval úspěch Sáček. „Snil jsem o tom, že se chci fotbalem jednou živit a to se mi splnilo, takže si žiji takový svůj sen,“ dodal. Fotbalistu nyní čeká sraz s reprezentací U21 a možná účast na Euru. „Pak se budu samozřejmě připravovat s týmem. V budoucnu by mě lákalo zahrát si nějakou anglickou nebo německou soutěž,“ uzavřel Sáček. -ves-


odebírejte přes RSS