Hustopečský slunovrat letos připadne na 23. června

14. 6. 2023 · 1 minuta čtení · 4 fotografie
Téma Víno

Hustopečští vinaři mají v těchto dnech plné ruce práce s lahvováním vín, ovšem už teď se připravují na svoji srdcovou akci, která si získala přízeň místních i přespolních...


Letošní ročník Hustopečského slunovratu připadne na pátek 23. června a nabídne otevřené sklepy místních vinařů v ulicích Vinařská a Na Hradbách. V 18 hodin se na plácku u pálenice stanete svědky souboje vinařů z obou uliček, ve kterém se utkají při (ne)typicky vinařských disciplínách o cennou trofej slunovratu. Ta je od loňského roku v držení vinařů z Turhandlí a vinaři z Krajcperku ji určitě budou chtít získat zpět!

 
Do sklepů však můžete zamířit již od 17.00 hodin a můžete se těšit na skvělou atmosféru, živou hudbu a magický oheň, který slouží k přípravě špekáčků. Ty budou k dostání za drobný příspěvek do kasičky.

Ulici Vinařská roztančí v 19.00 hod. kapela Um-Ca-Ca, zatímco na Hradbách se bude se svojí harmonikou a kytarou o zábavu starat Pavel Vintrlík. Na obě ulice dorazí i Darebný ženy z Velkých Pavlovic, které s sebou přinesou folklórní náladu.

V letošním roce se u nás zabaví i menší. Mezi tím, co budou rodiče sedět ve vychlazeném sklípku, mohou si děti zahrát naši PÁTRAČKU, která je k získání na pokladně v obou vinařských ulicích.

 

Vstup na akci je zdarma, avšak pokud budete chtít prochutnat víno našich vinařů, budete mít možnost zakoupit si degustační sadu za 100 Kč, která obsahuje skleničku na víno a brožurku.
 
Přijďte si společně s námi užít jednu z nejkouzelnějších nocí v roce.
Pro aktuální informace sledujte FB události. 

odebírejte přes RSS