Hustopečský slunovrat s vínem. Noční otevřené sklepy zahájí letní sezónu

16. 5. 2017 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Téma Víno

Slunovrat přináší astronomické léto s nejdelšími dny a nejkratšími nocemi. Ten hustopečský zdobí dovětek „s vínem“ a uskuteční se v pátek 23. června. Tvoří pomyslnou bránu k letní sezóně otevřených sklepů.
Vinaři v ulicích Vinařská a Na Hradbách pozvou návštěvníky do svých sklepů v pozdějších odpoledních hodinách a nabídnou mladá i archivní vína. Příležitost k degustaci bude až do půlnoci, v případě zájmu hostů i déle. 
Připraven je také doprovodný program zaměřený na všechny věkové kategorie. Děti vyrazí v 17.00 hodin z ulice Vinařská na závod s koloběžkami a poté se můžou zapojit do putovní hry, na jejímž konci budou všechny odměněny. Typické pro slunovrat jsou zapálené ohně. U těch budou, nejen pro děti, k dispozici špekáčky.
V Hustopečích jsou dvě významné vinařské uličky. Zástupci obou se potkají v 18.00 hodin u ohně ve Vinařské. Bude to přátelské setkání nebo hašteření, čí víno je lepší?  Jedna pověra traduje, že v tuto magickou noc se symbolicky do ohně hází byliny a popel se sype do polí a vinohradů kvůli bohaté úrodě. Tak uvidíme, jak se s tím naši vinaři nakonec porovnají.
Nenechte si Hustopečský slunovrat ujít a přijďte okoštovat místní vína, zazpívat si u cimbálu, užít si trochu legrace nebo třeba ochutnat tajemné Víno slunovratu.
Akce začne v pátek 23. června od 17.00 hodin v ulicích Vinařská a Na Hradbách. Vstupné je 200 Kč a v ceně je sklenička, katalog s mapou, jeden degustační vzorek v každém z otevřených sklepů a samozřejmě špekáček. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika. Děti, které se zapojí do soutěží, dostanou špekáček a odměnu zdarma.
-hrad-

16598

odebírejte přes RSS