Hustopečští atleti vyhráli Zajícovu ligu. Už potřetí

2. 11. 2016 · 1 minuta čtení

V sobotu 15. října skončila Krumlovským během v Moravském Krumlově Zajícova liga – série pěti závodů pro mladší a starší atletickou přípravku a pro mladší a starší žactvo. Pravidelnými účastníky ligy jsou i děti z hustopečského atletického oddílu.

„Hustopeče letos měly výborný rok. Z pěti závodů jsme jako družstvo čtyři vyhráli a v jednom jsme byli druzí. Celkově jsme tak získali první místo,“ uvedl trenér SK Atletika Hustopeče Zbyněk Háder.

Hustopeče suverénně zvítězily s 24 body z 25 možných. Druhé byly Přísnotice, třetí Moravský Krumlov. „Letos jsme tuhle soutěž vyhráli potřetí, vloni jsme byli druzí, před tím dva roky jsme vyhrávali. Zkompletovali jsme si třetí zlatou medaili z této soutěže,“ pochvaloval si Háder.

Zajícova liga se skládá ze dvou krosových závodů a tří závodů na dráze, kde jsou disciplíny jako krátký a dlouhý běh, hod a skok daleký. Primárně je Zajícova liga soutěží družstev, medaile však mohou za své výkony získat i jednotlivci.

„Zlatou ve své kategorii získali Vojta Homola a Vendula Zemčíková, stříbrnou medaili měla Kristina Špačková a bronz bral Víťa Krůza, Petr Kuchař, Ondřej List a Lea Zemčíková,“ vypočítal trenér.

Zajícovy ligy se zúčastňují i ti nejmenší. „Děti se seznámí s atmosférou závodů, chtějí vyhrát, snaží se. V Zajícově lize jde o výkony a o umístění, ale taky sbíráme body už jen účastí,“ informovala trenérka nejmladší přípravky Radomila Křehulová.

Úspěchy na nejrůznějších soutěžích se v nejmladší přípravce projevují i zvýšeným zájmem dětí o atletiku. Letos se do kategorie těch nejmenších zapsalo 38 dětí ve věku od pěti do 10 let. Celkový počet členů hustopečské atletiky se blíží ke stovce.

Nyní se mladí sportovci připravují na výškařské mítinky a závody v hale, které začnou v půlce prosince.

-jal- 

odebírejte přes RSS