Hustopečští fotbalisté vítězí, pomáhají i vzdělávají

5. 4. 2022 · 2 minuty čtení · 3 fotografie · 1 video
Téma Sport
Trenéři FC Hustopeče si v pondělí 4. dubna pozvali profesionálního lektora FAČR Slávka Ondru, aby se na společném semináři s rodiči dozvěděli, jak postupovat při (nejen) sportovní výchově dětí. Úspěšný počin je jednou z řady aktivit, do kterých se sportovci pustili...


Hustopečský fotbalový klub má poslední dobou aktivit na rozdávání a úspěchy sbírá kde to jen jde. Zapracovali na trénincích s ukrajinskými dětmi, odměňují volnými vstupenkami dobrovolné dárce krve a výborných výsledků dosáhli minulý týden v anketě Fotbalista roku 2021 okresu Břeclav, kde brali první místa v kategoriích Trenér, Funkcionář a Fotbalista roku. „Je to díky aktivitě lidí, kteří mají tento sport strašně rádi a mají tu i své děti. A jako lidé se snažíme dělat věci tak, aby byly správně. Pod vedením našeho předsedy Jaroslava Šebesty se tady dala dohromady skvělá parta lidí, která si tu práci užívá,“ neskrýval radost z úspěchů trenér mini přípravky Tomáš Létal. 

Právě on inicioval uspořádání interaktivního semináře pro rodiče malých fotbalistů, na který do Hustopečí pozval v pondělí 4. dubna profesionálního fotbalového trenéra mládeže a současně jednoho ze čtyř lektorů Fotbalové asociace České republiky Slávka Ondru. „My chceme propojovat svět rodičů a trenérů. Chceme, aby rodiče měli možnost nahlédnout do toho, jak na výchovu políží trenéři a naopak. To všechno proto, aby dítě mělo ideální podmínky pro sport,“ uvedl seminář Ondra. 

 Hustopečští trenéři si spolupráci s rodiči dětí pochvalují, chtějí však zapracovat na společném přístupu k dětem a sportu. „Slibujeme si od toho to, že budeme více přemýšlet o psychickém vývoji dětí, aby to nebylo jen o tom drilu a zápasech, ale i o nějakém vývoji, protože psychika ve fotbale je polovina úspěchu,“ doplnil Tomáš Létal. 

Seminář si v Hustopečích kromě trenérů nenechala ujít ani téměř dvacítka rodičů. A i když byla řeč hlavně o fotbale, získané poznatky by jistě využili i v dalších sportech. Stejně jako nadšení hustopečských fotbalistů do všech aktivit. „Přichází jaro, nová energie, nové nápady, tak se těšíme, jak se nám bude dařit dál,“ těší se Létal. -nov-  

 

odebírejte přes RSS