Hustopečští karatisté sbírají ve vší tichosti světové medaile

28. 11. 2023 · 2 minuty čtení · 8 fotografí · 1 video
Téma Sport
Svěřenci L. F. Clubu Karate Hustopeče, který v letošním roce oslavil 30 let od svého založení, se mohou pyšnit množstvím úspěchů nejen v republice či Evropě, ale i na světové úrovni. Přesto o sobě nedávají veřejnosti příliš vědět.


Poctivě trénují několikrát týdně buď v tělocvičně základní školy Nádražní nebo na Pavučině, objíždí závody, a především vychovávají špičkové sportovce. „Aktuálně máme 75 dětí ve čtyřech týmech od maličkých prvňáčků po dospělé, od začátečníků po závodní áčko, které vyráží i na zahraniční závody. Jmenovat musím bratry Davida a Michala Brzobohaté, kteří přivezli zlaté medaile z Mistrovství Evropy v dorosteneckých kategoriích, a Vojtu Sůkala, jehož největším letošním úspěchem byla zlatá medaile na Mistrovství Evropy v mužích a hlavně účast na mistrovství světa VKF v Budapešti, což je soutěž na úrovni olympijského závodu,“ představuje svůj oddíl trenér Bronislav Puzrla.

V době, kdy se každý spolek či organizace snaží sehnat na svou činnost co největší množství financí a všemožné podpory, přichází Bronislav Puzrla, který klub vede od roku 2005 s prostou myšlenkou, která je pravděpodobně i odpovědí na otázku, proč se jeho svěřencům tak daří. „Z osmdesáti procent je to jenom na těch dětech. Dneska si všichni myslí, že je potřeba mít dokonalé zázemí, perfektní tělocvičnu, úspěšné trenéry, moderní vybavení, ale tak to není. Já rád říkám, že dítě musí pro tu svoji disciplínu onemocnět, musí se pro ni samo nadchnout, bez toho se nepohnete,“ říká trenér, který je svými svěřenci i jejich rodiči obdivován právě pro tyto názory a umění děti pro karate zapálit.

Objevit v sobě bojovníka a ovládnout svou mysl i tělo mohou i naprostí nováčci. Tréninky jsou zatím stále otevřené. „Stačí přijít na trénink a zkusit si to. My jsme v září měli úplně plno, ale už víme, že cca 40 procent těch zájemců odpadne, protože mají jinou představu o bojovém sportu. Takže do konce roku ještě přijímáme nováčky a po novém roce se všechny skupiny uzavřou, už s nimi začneme opravdu pracovat, protože budeme vědět, že toto jsou ti, kteří chtějí zůstat,“ těší se Puzrla.

Fanouškům bojových umění se na jaře naskytne příležitost přijít místním fandit na národní turnaj, který budou Hustopeče hostit. „O přesném termínu budeme ještě informovat, ale budeme rádi, když se všichni přijdete podívat, protože tam budou závodit všechny naše děti, nikoho nenecháváme sedět, každý si tu atmosféru musí vyzkoušet,“ pozval Puzrla. -nov-

odebírejte přes RSS