Hustopečští se zapojili do dobrovolnické úklidové akce

9. 4. 2018 · 1 minuta čtení · 12 fotografí · 1 video
Téma Z města

Dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se v Hustopečích konala v neděli 8. dubna. Celorepublikový úklid zaměřený na černé skládky a nepořádek si během let získal velkou oblibu. Hustopečští letošní úklidovou procházku začali výšlapem na věž radnice, aby si mohli prohlédnout svoje město z neobvyklé perspektivy, a naplánovat si kam se vydají. „Dobrovolníci dostanou pytle a vydají se tam, kde je to potřeba. Co posbírají, to posbírají. Když pytle unesou, tak je donesou na M-klub nebo je mohou nechat na trase, kde je vyzvednou zaměstnanci městských služeb,“ vysvětlila princip úklidové procházky organizátorka Ingrid Florusová.


O úklid se ve městě starají Městské služby Hustopeče, problematické se tedy ukázaly okrajové lokality města a Křížový vrch. „Naše trasa vedla za dálnicí. Měli jsme šest plných pytlů a pneumatiku. Vesměs jsme nacházeli sklo a plasty,“ uvedl Pavel Jurák. „My jsme vyrazili na Křižák. Našli jsme spoustu zelených pytlíků od pejskařů, které se válely mezi stromy, místo aby skončily v koši. Byli jsme se podívat i na novou relaxační zónu, která tam vznikla. Nejen děti to moc bavilo, takže procházku na Křižák vřele doporučujeme,“ řekla Jolana Nemeškalová. Jedním z tipů, kam se vydat, byla i ulice Polní a Záhumenice. „Tam bylo velké množství plastů. Naše skupina nasbírala devět pytlů a dvě pneumatiky. Ale našli jsme i zajímavé věci – zahradnické nůžky, které asi někdo zapomněl a dětský klavírek. V zastavěné části města už tolik nepořádku nebylo, ale mimo bylo opravdu velké množství igelitů, plastů a lahví,“ popsala starostka Hana Potměšilová.
Sraz všech dobrovolníků se konal na zahradě M-klubu. Hořel zde oheň, na kterém si každý mohl za odměnu opéct špekáček a na děti čekaly různé hry a diplom za dobře odvedenou práci.

-ves-


odebírejte přes RSS